Про це в інтерв’ю розповіла голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.
За її словами, якщо все організовано правильно, то є надуспішні заклади охорони здоров’я, де середня заробітна плата ( ця інформація є публічною, на сайті Національної служби здоров’я України) лікаря становить 66 тис. гривень. Наприклад, Київський обласний онкоцентр, середня зарплата лікаря.
“Це означає що? Що там є лікарі, і це теж можна перевірити, які отримують зарплату близько 100 тис. гривень. І всі ці кошти вони отримують від Національної служби здоров’я України. Середня заробітна плата лікаря в Україні загалом тепер 23 тис. Гривень, і це теж можна перевірити. Це більше, ніж у багатьох соціальних галузях”, – зазначила посадовиця.
Вон додала, що зарплата медперсоналу залежить від головного лікаря і від того, як він господарює, розподіляє. А коли є розрив, де в певних лікарнях середня зарплата керівництва становить 122 тис. гривень, а лікар отримує 23 тис., то, напевно, треба сідати, як підприємцю, із засновником закладу і говорити про те, як розподіляються кошти Національної служби здоров’я України, як мотивується медичний персонал.
Гусак зазначила, що в 2022, 2023, 2024 роки видно, як зростає заробітна плата лікарів, медичних сестер. Тепер середня заробітна плата медсестри в Україні – 15300 гривень. Це вище, ніж 13000 у 2023 році, але, безумовно, не достатньо.
“Але при цьому ми маємо успішні заклади, де медсестри отримують більш як 30 тис. Гривень, і це великі обласні лікарні. Наприклад, Львівське ТНО, лікарня Мечникова, онкоцентри. У нас зросли зарплати і в лікарів екстреної медичної допомоги”, – додала посадовиця.
Відомо, лікарня в Обухові понад рік не може ввести в експлуатацію новий томограф вартістю 39 млн грн.