Є бульйон з кнелями та профітролями, але немає борщу: відомий кухар оцінив нову вакансію Нацбанку

Автор: Оксана Тупальська
16:47 23.03.2023

Бульйон з профітролями та кнелями увійшов до вимог на посаду кухаря в їдальню Нацбанку. Окрім цього кандидат має вміти варити уху, колотити муси та самбуки. Кваліфікаційні вимоги до працівника на кухні в центрі Києва позитивно оцінив сам Євген Клопотенко.

Є бульйон з кнелями та профітролями, але немає борщу: відомий кухар оцінив нову вакансію Нацбанку
Світлодіодне освітлення

Вакансію опублікували на сайті Нацбанку, проте коли з неї почали насміхатися в соцмережах, вимоги до кандидата прибрали зі сторінки. Однак журналісти встигли зафіксувати кваліфікаційні запити – щоб кандидати дарма не ходили на співбесіду, якщо не вміють варити VIP-присмаки. 

Отже, очікування від НБУ таке:

  • паштет із печінки;
  • кнелі рибні в желе;
  • риба заливна, фарширована, смажена ціла та порціями;
  • бульйон з профітролями, кнелями чи фрикадельками;
  • уха з різними видами риби;
  • окрошка овочеву та м’ясну;
  • різні тушені, смажені, варені, фаршировані, запечені окремими порціями в різних соусах страви із м’яса, птиці, риби, овочів, сиру, тіста і яєць;
  • креми, муси, самбуки, солодкі соуси, фрукти та ягоди в сиропі з наповнювачами;
  • гарячі напої відповідно до Збірника рецептур страв, кулінарних і кондитерських виробів для підприємств ресторанного господарства та іншої продукції відповідно до доручень завідувача виробництвом на основі калькуляційних карт страв.

Набір страв для їдальні, яка готує обіди для фінансистів та банківрів НБУ, позитивно оцінив популярний кухар Євген Клопотенко, та зазначив – що це базове меню, яке гріх не вміти готувати професійному фахівцю. 

«В НБУ опублікували вакансію кухаря, де серед вимог є вміння готувати окрошку, але немає нічого про борщ. І я б міг обуритися, але вони все написали як є. Готувати перелічені страви — це стандарт, який мають вміти робити кухарі після випуску. Такі норми”, – повідомив Клопотенко

Кухар також додав, що вже мріє внести правки в стандарти (вочевидь, запропонує замінити уху на борщ). А ще сказав, що ніколи не пробував бульйон з профітролями. 

Готувати страви з профітролями почали у Франції. У французькій мові спочатку слово «profitrole» (profit — «вигода», «користь»)  означало невелику грошову винагороду, цінне придбання. Пізніше цим словом стали називати маленькі тістечка. Начиняють профітролі солодким кремом, або ситними – рибою, соусами чи м’ясом. Вочевидь, після такого наїдку рахувати гроші буде цікавіше. 

Нагадаємо, у київському офісі  «Укрзалізниці» оголосили закупівлю послуг догляду за рибами на пів мільйона.

Великий Київ у Google News

підписатися