Японський етикет: як правильно їсти суші

13:56 02.07

Процес поїдання суші в Японії так само схожий на ритуал, як і саме приготування цього делікатесу. Його поціновувачі мають знати, як правильно їсти суші, не тільки щоб слідувати національній культурі та традиціям. Адже будь-який етикет базується на правилах, обумовлених суто практичним досвідом. Тут ми розберемо це питання докладніше. Прочитавши нашу статтю, ви будете більше знати про те, як отримати максимальне задоволення від смаку.

Японський етикет: як правильно їсти суші

 Щоб не відкладати цей момент, просто пройдіть за цим посиланням і замовте найсмачніші суші в Києві: https://onlinesushi.com.ua/

Не змішуйте соєвий соус із васабі

Спочатку розберемося з приправами, які подаються до страви. Це соєвий соус, імбир і васабі. Вони додаються до будь-яких суші та ролів, які пропонує онлайн-ресторан OnlineSushi.

Ось як правильно їсти суші з соєвим соусом:

 • спочатку в нього опускається шматочок риби;
 • тільки потім зверху накладається трохи васабі.

Цей прийом дає змогу максимально розкрити смак продуктів. До того ж, це зручно.

Важливо: не потрібно змішувати соєвий соус із васабі, так смаки просто розчиняються один в одному, що не дає розкритися їхньому повному спектру. Але не тільки смаковими відчуттями зумовлене це правило. Річ у тім, що васабі застосовується тут як антисептичний засіб, необхідний під час вживання сирої риби. Саме тому на неї паличками наноситься тонкий шар “японського хрону”, а зовсім не для гостроти. Ось вам і відповідь на запитання: як їдять сашимі з сирою рибою і залишаються цілком здоровими? Ця спеція містить ізотіоціанати, які нейтралізують токсини та вбивають хвороботворні мікроорганізми.

Імбир, який подається до страви, також має цілком конкретне призначення. Його вживають для освіження смакових рецепторів. Це потрібно, якщо ви замовили сет із різних видів суші та хочете повністю оцінити їхні смакові характеристики. Простіше кажучи, отримати повноцінну насолоду. У такому разі перед кожним новим шматочком можна перебити попередній смак імбирною пелюсткою.

Як їсти суші?

Дізнавшись, як правильно їсти васабі з суші, можна одразу ж замовити улюблені сети з доставкою та перевірити це правило на практиці. Але, якщо ви хочете зовсім ґрунтовно підготуватися до насолоди, прочитайте ще кілька важливих рекомендацій:

 • суші та роли вмочують у соєвий соус не повністю, а лише частково, щоб приправа не перебила смак решти ігніредієнтів і добавок до рису;
 • перед зануренням у соус покладіть суші на бік або зробіть півоберт, так буде легше опускати страву паличками;
 • роли краще не відкушувати по шматочку, а їсти цілком – так розкриється вся гама смаків;
 • їсти ці делікатеси можна з використанням паличок або просто руками, але не виделкою.

Ось як правильно їсти суші паличками: одна розташовується між вказівним і середнім пальцями, інша – паралельно до неї. Ви можете замовити набори з навчальними паличками, які з’єднані між собою у верхній частині.

На випадок, якщо вам потрібно буде блиснути знанням етикету, наведемо ще кілька рекомендацій:

 • якщо кілька людей їдять зі спільного блюда, суші беруть тупими кінцями паличок;
 • якщо палички не використовують, їх розташовують на спеціальних підставках, а після завершення трапези їх розміщують перпендикулярно на соуснику;
 • не слід затискати в кулаці палички, розмахувати ними або постукувати, також не рекомендується терти їх одна об одну, позбуваючись можливих скалок, – так ви висловлюєте недовіру до закладу, що приймає вас.

Тепер ви знаєте, як треба їсти суші, дотримуючись необхідних вимог етикету.

Де замовити смачні суші в Києві?

Оперативна доставка смачних суші та ролів у Києві за доступною ціною – це зручно, вигідно і дуже смачно! Ось чому варто їх замовити в суші-барі Online-Sushi:

 • найширший вибір сетів і тематичних страв на будь-який смак;
 • безкоштовна доставка при замовленні від 400 грн;
 • контроль якості під час виготовлення;
 • тільки якісні свіжі продукти;
 • доступна вартість при регулярних знижках і акціях;
 • можливість розрахуватися бонусами (інформація на сайті);
 • максимально швидка доставка в будь-який район Києва;
 • зручні варіанти замовлення та оплати.

Замовляйте суші тут!

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин