Про це повідомили на сайті Київської ОВА.
Подальші кроки щодо реалізації цього проєкту обговорили під час онлайн-зустрічі з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA).
«Наразі всі відходи, отримані внаслідок демонтажу зруйнованих об’єктів, розміщені на 31 майданчику для тимчасового зберігання на території Київщини. Аби якнайшвидше втілити в життя Пілотний проєкт – паралельно проводимо процеси створення підприємства з переробки відходів, облаштовуємо для нього майданчик та фіксуємо план переробки», – зазначив під час зустрічі Микола Бойко.
У рамках реалізації Пілотного проєкту домовились, що японська сторона надає Київській області відповідне обладнання для переробки відходів та допомагає із забезпеченням використання вторинної сировини і контролю якості. Крім того, учасників проєкту чекає короткострокове навчання за кордоном та проведення тренінгів для обміну японським досвідом.
Читайте також: Коштом UNITED24 на Київщині вже відбудовують 6 багатоквартирних будинків, що були пошкоджені внаслідок російської агресії
Також партнери надаватимуть постійну оперативну підтримку експертами з вирішення проблемних питань, що будуть виникати під час впровадження Пілотного проєкту, зокрема, щодо утилізації азбестових відходів.
Учасники розробили графік реалізації всіх заходів на майданчику для тимчасового зберігання в Бородянці та в інших населених пунктах. Присутні домовилися проводити регулярні зустрічі місцевих та японських експертів і моніторингових комітетів, робочих груп, які будуть організовані експертами.
Нагадаємо, на Київщині коштом UNITED24 відбудують 18 будинків.