– Хочу до Парижу! Мрію про Грецію! Поплавати б із черепахами в Єгипті! – писали українці у соціальних мережах. І навіть постили ностальгічні фото із колишніх подорожей. І коли туристичні держави, нарешті, почали відкривати кордони, серед українців стався мандрівний бум! Європа майже все літо була закритою для Українців, окрім хіба що Греції та Іспанії. Тож спраглі до моря і пригод мандрівники масово подалися до Туреччини, Хорватії, Чорногорії та Албанії.
Хорватія і Чорногорія вабили чистим морем і природними красотами, Албанія – прийнятними цінами і чудовою кухнею. Та лідером стала Туреччина, її обрали лизько 60% українських мандрівників.
Україна стала єдиною державою, із якої туристичні потоки до Анталії цьогоріч були більшими, аніж у доковідні часи. Українці посіли друге місце по кількості туристів (після росіян), про це повідомило видання Turizm Gazetesi. Усього у період із 10 січня по 30 серпня Анталію відвідало 859 тисяч українців . Туреччина однією з перших серед туристичних держав адаптувалася до нових реалій і ввела відповідні безпекові норми у туристичному секторі. І тому вона не прогавила туристичний сезон.
Мандрували влітку також до Грузії і навіть до Єгипту, не дивлячись на спеку і той факт, що значно кращим сезоном для відпочинку на Червоному морі завжди були осінь, зима і весна.
Відкриттям сезону став острів Мадейра, куди полетіли прямі чартерні рейси з Києва. 5 годин у повітрі і ви вже поміж зелених гір, буйної рослинності і океанічних пляжів.
Із середини літа і решта країн Європи поступово почали відкривати кордони для українських мандрвників і соцмережі наповнилися Баварськими пейзажами і сосисками з пивом, льодовиками і гейзерами Ісландії, фоточками на тлі Єйфелевої вежі і Віденської опери. Останньою 9 вересня відкрилася Польща.
Всі перераховані напрямки, це бюджет, який стартує від 500-700 до 1000-1500 євро на одну особу за тиждень. Заможніші туристи подорожували до екзотичних країн Південної Африки, наприклад, до Намібії. А також на дорожчі острівні курорти на Сейшелах, Мальдивах та до країн Карибського басейну – Мексики, Домнікани і до США.
Зріс інтерес і до внутрішнього туризму – міського та пляжного. Чимало відпочивальників цього літа провели відпустку на морському узбережжі України або ж відкрили для себе літні Карпати. Це дешевше, добиратися легше та і не потрібно ніяких тестів і сертифікатів.
В осінньо-зимовому сезоні традиційно популярним буде Єгипет, а також подорожі до теплих екзотичних курортів та відпочинок у Європі, зокрема, на гірськолижних курортах.
Якщо, звісно, ковід не готує нам ще якихось прикрих сюрпризів.
Туристична галузь постраждала за час пандемії чи не найбільше. Падіння порівняно із докоронавірусним періодом склало 85%. Зараз спостерігається поступове зростання показників. Про це заявили у Всесвітній туристичній організації ООН (UNWTO).