Які симптоми отруєння чадним газом та що роботи перш за все

Автор: Любава Лисичкіна
01:22 24.06

Небезпека виникає, коли окис вуглецю виділяється в закритому приміщенні, наприклад, в будинку, машині або гаражі. Потрапляючи в організм під час дихання, газ проникає з легенів в кровоносну систему, де з’єднується з гемоглобіном.

Які симптоми отруєння чадним газом та що роботи перш за все
Фахівці-парамедики розповіли про чадний газ (CO), який називають «тихим і невидимим вбивцею», тому що він не має запаху, кольору чи смаку і дуже небезпечний.
 
Які симптоми отруєння чадним газом
Окис вуглецю не має запаху або смаку, тому ви можете не одразу зрозуміти, що отруїлися, але ваше тіло відчує отруєння швидше. Ви можете відчути запаморочення, нудоту, головний біль і втратити свідомість. Часто кажуть, що ознаки отруєння чадним газом нагадують грип чи отруєння. Якщо ви втратите свідомість, ваше життя опиниться під загрозою. Датчики чадного газу своєчасно попередять вас про високий рівень вмісту чадного газу у вашому домі.
 
До симптомів отруєння чадним газом можна віднести також:
– блювота;
– біль у грудях;
– дратівливість;
– сплутаність свідомості;
– порушення координації рухів;
– синюшний або яскраво-червоний відтінок шкіри;
– втрата свідомості.
 
Хто найбільше схильний до отруєння СО?
Кожна людина може отруїтися чадним газом. Але, за даними Центру з контролю і профілактики захворювань, найбільше отруєння загрожує дітям, людям похилого віку, людям, які страждають хронічними захворюваннями, а також домашнім тваринам.
 
Що робити, якщо ви запідозрили виникнення чадного газу?
Якщо ви або члени вашої родини виявили симптоми отруєння чадним газом, швидко вийдіть на вулицю, щоб подихати свіжим повітрям, і зателефонуйте в аварійну службу.
 
Рекомендується перевірити всю сім’ю на ознаки отруєння, в тому числі, домашніх тварин. Ознаки отруєння чадним газом не завжди можуть з’явитися одразу – це може відбуватися протягом декількох днів і, можливо, навіть тижнів, в залежності від рівня СО у вашому домі.
 
Що робити при отруєнні чадним газом?
 
  • відчиніть всі вікна та двері для провітрювання (якщо немає пожежі);
  • виведіть людей на вулицю;
  • викличте медиків (тел. 103);
  • ослабте одяг, щоб полегшити дихання;
  • напоїти потерпілих міцною кавою, чаєм;
  • викличте газову службу (тел. 104).
 
Щоби уникнути отруєння чадним газом:
Для обігріву помешкання використовуйте лише ті прилади, які для цього призначені, до прикладу, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.
Регулярно перевіряйте газові прилади, вентиляційні канали та димоходи на справність.
Не залишайте увімкненими газові прилади без нагляду.
У помешканні з пічним опаленням завжди відчиняйте заслінку в пічці чи комині.
Електровитяжці та газовій колонці не місце в одному приміщенні.
Завжди провітрюйте приміщення, якщо в них є газові прилади.
 
Де краще встановити датчики чадного газу?
Комісія з безпеки споживчих товарів рекомендує встановлювати датчики чадного газу біля кожної спальної зони у вашому домі. Ви також можете встановити датчики на кухні і в підвалі для додаткової безпеки. Якщо у вас є гараж, ви повинні встановити датчик CO біля входу в нього.
 
Транспортний засіб, залишений в закритому приміщенні, є частою причиною отруєння чадним газом. За великим рахунком, краще встановити датчик СО в кожній кімнаті, ніж постраждати від отруєння газом.
 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин