Які сервіси створили для киян в 2022 році

Автор: Марина Максенко
19:42 19.12.2022

Команда Київ Цифровий разом з Володимиром Кличком презентувала цифрові досягнення міста за рік та рішення, які були впроваджені у воєнний час.

Які сервіси створили для киян в 2022 році

Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови КМДА Петро Оленич.

“Війна внесла корективи в наші плани. Проте головна місія залишалась незмінна — щодня робити Київ комфортнішим, безпечнішим та екологічнішим. Жодні ракетні обстріли не зупинять розвиток столиці”, – каже Петро Оленич.

На заході виступив Володимир Кличко, який став амбасадором міського застосунку Київ Цифровий.

Цифрові сервіси з’явились у Києві у 2022 році:

Транспорт

Київ став першим місто в Україні, де повністю відмовились від паперових квитків у транспорті. Підключено оплату банківською карткою та гаджетами з NFC на всіх маршрутах і видах комунального громадського транспорту.

У Київ Цифровий з’явився новий сервіс — рух громадського транспорту: 3000 зупинок, понад 100 маршрутів автобусів, тролейбусів і трамваїв. Тепер ви можете відслідкувати час їх прибуття, зберігати маршрути та дізнаватися про можливі й актуальні варіанти пересадок.

Зв’язок

У Києві встановлено 295 базових станцій у всіх районах міста. Це перше в Україні місто, де побудували міську опорну мережу та інфраструктуру для впровадження технології інтернету речей. Близько 1000 укриттів було підключено до Wif-Fi.

Безпека

Київ Цифровий перетворився на рятівний інструмент, який попереджає про загрози авіаударів та спрямовує людей до найближчого бомбосховища в ситуації повітряної тривоги (а їх уже було 600, разом вони тривали 655 годин 10 хвилин). В одному застосунку зібрано корисні покликання на місцезнаходження укриттів, інструкцію дій при обстрілах. Створено мапу працюючих аптек, додали мапу працюючих АЗС і СТО столиці. А ще додано мапу травмпунктів, точок продажу хлібу, пунктів із безкоштовною питною водою та бюветами, точки працюючих продуктових магазинів, зоомагазинів та ветлікарень, гуманітарних штабів та інших підприємств.

Система камер відеоспостережень з’єднаних з ситуаційним центром.

Адміністративні послуги

Застосунок Київ Цифровий дозволяє записатись у ЦНАП онлайн. Це дуже зручно, адже дозволить людям зберегти свій час і мінімізувати очікування в черзі.

Екологія

Користувачі можуть отримувати сповіщення та рекомендації в разі погіршення якості повітря в Києві. 46 сертифікованих встановлених індикативних датчиків і 5 станцій разом аналізують повітря за великою кількістю показників. Аналогічні системи вже працюють у десятках країн світу.

Культура і туризм

Створено туристично-культурний хаб з віртуальними 3D-турами пошкодженими внаслідок російської агресії зруйнованими будівлями Києва, які супроводжуються 15 аудіогідами двома мовами.

Застосована технологія для оцифрування. Оцифровано 11 об’єктів (історична реконструкція, історичні персонажі, елементи інтерактиву).

Е-демократія

У Київ Цифровий з’яивились е-петиції та голосування.

До появи петицій у Київ Цифровий було 38 петицій та 4 тисячі підписів. Після появи петицій у Київ Цифровий стало 426 петицій та 570 тис підписів. Найпопулярніші теми наразі — транспорт та інфраструктура. За дерусифікацію було віддано більше 100 000 голосів. Це активно залучає громадян до динамізації суспільних процесів розвитку столиці.

Громадський бюджет – це можливість громади реалізовувати соціальні проєкти за бюджетні кошти. Цього року в голосуванні взяли участь 970 проєктів, на реалізацію яких місто виділило 200 мільйонів гривень.

Адаптивність

Тому цьогоріч Київ Цифровий випустив англомовну версію, що дозволяє іноземним громадянам отримувати актуальну інформацію про життя в місті.

Великий Київ у Google News

підписатися