Які райони Києва “багаті” на горобців: що впливає на кількість птахів

Автор: Любава Лисичкіна
10:41 Сьогодні

Горобці ще досить звичні у старих “спальних” районах, де домінують 5 та 9 поверхові будинки і умови існування для них більш-менш сприятливі.

Які райони Києва “багаті” на горобців: що впливає на кількість птахів
Світлодіодне освітлення

Про те, що з горобцями все гаразд розповіли в Українському центрі кільцювання птахів.

 Анатолій Полуда, керівник Центру, говорить, що  “проблеми” зникнення окремих видів птахів виникають досить регулярно, особливо це стосується горобців, через те, що вони мешкають поруч з людьми.

В Україні гніздяться три види горобців (рід Passer):

  • хатній,
  • польовий,
  • іспанський чи чорногрудий.

Перші два найчисленніші і заселяють майже всю територію країни, зазвичай гніздяться у населених пунктах. Чорногрудий поширений в Одеській області і чисельність його там невисока.

Анатолій Полуда зауважує, що в центральних частинах  великих міст зазвичай чисельність горобців не є високою, скоріше низькою, або вони зовсім відсутні. Причини –  відсутність кормової бази,  придатних місць для гніздування тощо.

“Горобці ще досить звичні у старих “спальних” районах, де домінують 5 та 9 поверхові будинки і умови існування для них більш-менш сприятливі. Зокрема, у Києві це: Оболонь, Троєщина, Сирець, Нивки, Чоколівка, Борщагівка, Лісовий, Русанівка тощо. Але і там, у другій половині цьогорічного літа, чисельність горобців скоротилася у кілька разів (але аж ніяк не у 50) – на цей час вони перемістилися на більш зволожені території, де кормові умови значно кращі ніж “серед будинків”, – підсумовує Анатолій Полуда.

До слова, “ВК” писав, що орнітологи назвали, які птахи дійсно на межі виживання.

Великий Київ у Google News

підписатися