Про це повідомили в Центрі контролю і профілактики захворювань США (CDC). У вересні близько 2,21 мільйони осіб у США отримали додаткові дози вакцин проти COVID-19.
Після цього вчені аналізували їхню реакцію на бустерну дозу. У дослідженні взяли участь понад 22 тисячі людей, які отримали додаткове щеплення вакцинами Moderna або Pfizer/BioNTech.
97,6% із них отримали бустерну дозу від того ж виробника, що й перші два рази. Після другого щеплення на локальні симптоми скаржилися 77,6%, а на місцеві – 76,5%. Після третьої дози 79,4% та 74,1% опитуваних повідомили про локальні або системні реакції.
У вакцинованих третьою дозою препарату Moderna локальні побічні ефекти виявляли на 1,2% частіше, ніж після другої дози, а системні – на 2,3% рідше.
Серед вакцинованих Pfizer/BioNTech після третьої дози на локальні побічні ефекти поскаржилося на 2,4% більше людей, а на системні – на 2,5% менше.
Респонденти зазвичай повідомляли про реакції наступного дня після вакцинації. Більшість побічних реакцій були легкими або помірними, зазначили в CDC.
Зазначимо, що головний санітарний лікар України Ігор Кузін у інтерв’ю “Радіо Свобода” заявив, що Україна чекатиме на остаточний висновок наукових досліджень щодо доцільності введення третьої дози вакцини від COVID-19. В Україні можна буде отримати підсилювальну дозу лише після офіційної заяви ВООЗ.
Нагадаємо, що на сьогоднішній день найбільшу кількість щеплень за весь період вакцинальної кампанії зроблено у м. Києві – 1 799 985 щеплень. З них одну дозу отримали 894 583 осіб, дві дози – 905 402.
Як повідомлялося раніше, МОЗ дозволяє комбінувати вакцини Moderna та Pfizer.