Які карантинні заборони українці підтримують, а які – ні (ОПИТУВАННЯ)

15:49 27.11.2020

Українці схвалюють більшість карантинних обмежень, що були введені весною цього року. Найбільшу підтримку здобула необхідність 14-денної ізоляції для осіб, які прибувають з-за кордону, а також заборона культурних, розважальних, спортивних масових заходів (більше десяти осіб). Найменше населення підтримує заборону руху громадського та міжміського транспорту.

Які карантинні заборони українці підтримують, а які – ні (ОПИТУВАННЯ)
оренда квартири Київ

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром прав людини ZMINA та Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, які були оприлюднені 27 листопада 2020 року.

Загальнонаціональне опитування показало, що більшість респондентів погодились із такими заборонами:

  • 14-денна ізоляція для осіб, які прибувають з-за кордону чи з непідконтрольних уряду України територій (72%),
  • заборона на проведення масових заходів більше 10 осіб – культурних, розважальних, спортивних (63%)
  • заборона на проведення релігійних зібрань у культових спорудах (60%).

Більше половини учасників опитування вважають доцільною заборону транспортного сполучення між країнами, а 57% позитивно ставляться до самоізоляції для людей старше 60 років. Заборону роботи закладів громадського харчування підтримали 56%.

Водночас, низка обмежень сприймалися українцями як необґрунтовані:

  • заборона руху громадського транспорту в населених пунктах (всього 27% підтримки, 68% — проти)
  • заборона транспортного сполучення між населеними пунктами — 28% за і 68% проти.

Також перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, схвалюють лише 32%. Заборону відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, спортивні та дитячі майданчики підтримали 36% респондентів, проти – 59%.

Фактично всі карантинні обмеження більше підтримувалися молоддю (18–29 років), аніж старшими респондентами, та жінками, аніж чоловіками.

Опитування проведено Київським міжнародним інститутом соціології з 12 по 16 вересня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера; computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України. Опитування проводилося у всіх областях України, окрім непідконтрольних Уряду України територій. Загалом зібрано 2001 анкету. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2.4% для показників близьких до 50%, 2.1% — для показників близьких до 25%, 1.5% — для показників близьких до 10%.

Нагадаємо, більшість українців підтримують штрафи за відсутність маски.

Великий Київ у Google News

підписатися