Які дерева краще садити восени

Автор: Марія Супрун
12:57 26.09.2021

Восени садівники задумуються про необхідність придбання саджанців плодових дерев, ягідних і декоративних кущів. А в столиці їх ще й можна взяти безкоштовно для придомової території. Деякі культури краще посадити або оновити цієї пори, а для деяких доцільніше перенести роботи на весну.

Які дерева краще садити восени
Світлодіодне освітлення

Про це йдеться на сайті Української соціальної медіа-групи.

Перевага осіннього садіння. Восени рослини продають із частковими залишками крони, свіжою кореневою системою. За ними оцінюють стан і здоров’я посадкового матеріалу. Часто поруч із саджанцями демонструють їхні плоди. Восени обсяг робіт у садівників зменшується. Залишається більше часу для підготовки до садіння. Посаджені до заморозків культури приживуться, коренева система зміцніє, продовжить рости до зниження температури ґрунту до +3–4 градусів. Догляд за саджанцями в цей період спрощений, достатньо стежити за вологістю ґрунту за відсутності дощів.

Недоліки. Завжди існує ризик, що суворі морози можуть знищити кореневу систему молодих, не зовсім зміцнілих саджанців. Зимові вітри, хуртовини можуть поламати, пошкодити штамби молодих рослин. Узимку молода кора дерев є улюбленою їжею мишей і зайців, які здатні повністю об’їсти дерева.

Гарантовано добре перезимують такі культури:

  • будь-які ягідні кущі;
  • неплодові дерева для дизайнерського оформлення саду, включаючи хвойні;
  • декоративні кущі: червона і чорна горобина, бузок, глід;
  • яблуні й груші — зимостійкі, місцевої селекції та районовані до кліматичних умов конкретної місцевості;
  • горіх, каштан, береза та ін.

У нашій країні садити краще із жовтня до середини листопада.

У будь-якому разі потрібно допомогти саджанцям пережити зиму. Постарайтеся забезпечити такі умови:

  • рясний підзимній полив за тиждень до настання передбачуваних заморозків;
  • мульчування пристовбурного кола, використання компосту, торфу, тирси, соломи та будь-яких інших органічних матеріалів;
  • вбивання опор, прив’язування до них молодих незміцнілих стовбурів дерев, для захисту від поломки у разі різких поривів вітру;
  • побілка стовбурів і гілок вапном із додаванням дьогтю для захисту від сонячних опіків, а також для відлякування мишей і зайців.

Нагадаємо, де у Києві безкоштовно отримати саджанці для озеленення дворів – читайте тут.

Раніше Ботсад показав саджанці, які готують для посадки 10-15 років.

Великий Київ у Google News

підписатися