Яка паяльна станція вам потрібна — поради експертів

16:19 09.04.2021

Паяльна станція — незамінний прилад для ремонту сучасної електроніки, що складається з транзисторів і мікросхем.

Яка паяльна станція вам потрібна — поради експертів
оренда квартири Київ

Експерти E-Katalog розказали нам про класифікацію даних пристроїв та їхні основні особливості.

Чому саме станція?

Чи потрібна паяльна станція, якщо є побутовий паяльник? Потрібна, якщо ви працюєте з чутливою електронікою. Звичайний паяльник не дозволяє встановлювати точну температуру нагрівання та управляти потужністю, внаслідок чого його жало обгоряє, припій лягає нерівномірно, а ризик зіпсувати деталь або, навпаки, не пропаяти потрібні контакти, зростає.

А ось паяльна станція забезпечить точний нагрів і безпечну пайку. Її потужність регулюється в широких межах, що забезпечує бездоганний результат — як для мініатюрних транзисторів, так і для великих елементів, з якими звичайний 40-ватний паяльник просто не впорається. До того ж, безконтактні паяльні станції обладнуються термофеном, без якого просто неможливо працювати з мікросхемами смартфонів, комп’ютерів та інших високотехнологічних пристроїв.

Види паяльних станцій

Найпростіші паяльні станції — контактні. Фактично, це звичайний паяльник, доповнений блоком регулювання температури. Такі пристрої придатні для пайки роз’ємів, проводів, а також компонентів плат з однією або двома ніжками. Під час їхнього використання важливо враховувати характеристики флюсу й жала, бо ж високоактивні флюси можуть легко нашкодити жалу та мікросхемам. За даними E-Katalog, вартість контактних паяльних станцій в інтернет-магазинах України стартує від 350 грн.

Термоповітряні станції оснащуються паяльником і термофеном, що подає струмінь гарячого повітря через насадку необхідної форми безпосередньо до плати. Блок управління дозволяє встановлювати точну температуру та змінювати потужність повітряного потоку, а також підбирати оптимальний режим роботи самого паяльного приладу. Завдяки широкому діапазону робочих температур термоповітряні станції можуть працювати не тільки з мікросхемами, а й з полімерними матеріалами.

Найдорожчий, але й найбільш точний клас паяльних станцій — інфрачервоні. Вони оснащуються нижнім блоком для ІЧ-підігріву плат, а також верхньою тепловою гарматою. Подібний розподіл забезпечує найбільш рівномірний і плавний прогрів плати по всій площі. Інфрачервоні станції використовуються в сервісних центрах для робіт, що потребують хірургічної точності: наприклад, заміни моста материнської плати або графічного процесора відеокарти.

Великий Київ у Google News

підписатися