Як змусити сусідів не шуміти: лайфхаки від Мін’юсту

Автор: Тетяна Сененко
09:46 24.03.2021

З 22 години вечора і до 8-ї ранку не можна голосно співати, кричати, слухати голосно музику, використовувати салют і феєрверки, а інструменти для ремонту не можна використовувати з 21 години і у вихідні дні, здавалося б – усім відомо. Проте, скарги на недобросовісних сусідів, які заважають жити – це будні кожного третьої столичної сім’ї.

Як змусити сусідів не шуміти: лайфхаки від Мін’юсту

Міністерство юстиції допомагає розбиратися, як зарадити цій споконвічній сусідській проблемі.

Якщо шум виробляє якась будівельна техніка, то з 21 години вечора вона працювати не повинна. Зверніть увагу, що проведення ремонтів у вихідні і святкові дні заборонене. Але якщо ви домовитеся з вашими сусідами і вони погодяться, то ремонт у такі дні ви можете проводити.

Які ж норми шуму передбачені санітарними нормами? Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я від 22 лютого 2014 року, максимальний рівень шуму, який дозволений у будинках і квартирах становить: вдень — 50 децибел, вночі — 40 децибел. Для готелю або гуртожитку 55 — максимальний рівень шуму вдень ​​і 45 — вночі.

Для прикладу, 35 децибел — це цокання настінного годинника, 45 децибел — це шум розмови, 65 — це шум гучної розмови.

У пресслужбі міністерства радять такий алгоритм дій з припинення правопорушення:

  • Звернутися до власника квартири і пояснити йому, що він перевищує рівень допустимого шуму.
  • Викликати поліцію (краще робити це після 10-ї години вечора, адже вдень вам можуть відмовити, посилаючись на те, що вдень шуміти можна).
  • Згідно зі ст. 82 кодексу України про адміністративні порушення, за перевищення рівня шуму передбачено попередження або штраф у розмірі від 80 до 255 гривень.
  • Варто звернутися з колективною заявою до дільничного інспектора, і йому якраз можна надати і відеофіксацію того, що сусіди шумлять.

Після того, як до вас приїде поліція, переконайтеся, щоб був складений протокол. У протоколі потрібно, щоб була описана ваша ситуація і ви вказані як свідки правопорушення. Якщо поліція відмовляється скласти протокол, то такі дії вам треба оскаржити у начальника поліції.

До слова, із шумом з вулиці  у столиці боротимуться, насадивши спеціальні алеї з дерев, які створюють ізоляцію.

Великий Київ у Google News

підписатися