Як змінювалась Лавра та її відвідувачі впродовж століть – можна побачити на фотовиставці

Автор: Галина Ворона
05:38 Сьогодні

У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” відкрилась фотовиставка “Лаврська фотографія кінця ХІХ – початку XX ст.”, яка переносить глядачів у минуле. Тут можна побачити, як змінювалася Лавра з плином часу, який вигляд мали українці, котрі жили у той час. Проєкт дає змогу відчути зв’язок із минулим через образи, зафіксовані майстрами фотомистецтва минулих століть.

Як змінювалась Лавра та її відвідувачі впродовж століть – можна побачити на фотовиставці

Як розповіли на Facebook-сторінці заповідника, експозицію присвятили 150-річчю заснування фотомайстерні в обителі, що стала важливим осередком збереження лаврської спадщини.

Тут фіксували архітектурні пам’ятки, реліквії та створювали портрети духовенства й звичайних прочан. Завдяки новітнім для того часу технологіям зображення набули високої деталізації.

Одним з центральних експонатів виставки став ризничний альбом з фотографіями реліквій Успенського собору. Ці зображення допомагають побачити предмети, багато з яких були втрачені або пошкоджені з часом.

“Перша фотографія монастиря датується 1852 роком. Її створив англійський фотограф Роджер Фентон, відомий як батько батальної фотографії, хоча тут він працював у жанрі пейзажу. Ця світлина є унікальною, адже саме вона стала початком візуальної історії Лаври”, - розповів провідний науковий співробітник Заповідника Денис Яшний. Він також зазначив, що скляні негативи були важливою технологією того часу, адже вони “дозволяли досягти неймовірної деталізації зображення та були незамінними для фотографів кінця ХІХ століття”.

Майже третину музейної колекції Заповідника становлять світлини. На виставці представлено близько сотні копій негативів та відбитків.

У заповіднику зауважили, що фотографія є важливим джерелом для дослідників, які вивчають українську іконографію, мистецтво, музейництво, історію та культуру України. Тут можна побачити фото давніх іконостасів та втрачених реліквій, фоторепродукції творів знаних представників Лаврської живописної школи, зокрема Івана Їжакевича, Володимира Соніна і Климента Редька, світлини споруд Києво-Печерської обителі та святинь Києва - Софії, церкви Спаса на Берестові, Києво-Видубицького монастиря тощо.

  • Експозиція працює щодня, крім понеділка і вівторка,  з 9:00 до 17:00.
  • Огляд входить у загальний квиток для відвідування Заповідника.

Читайте також: Читайте також: Хор Верьовки запустив різдвяний челендж “Коляда для Захисника” – як доєднатися

Нагадаємо, у Софії Київській триває інтерактивне шоу, яке  переносить у минуле та дарує магію Різдва.

Великий Київ у Google News

підписатися