Зараз жителі Києва та області вимушені жити в екстремальних умовах. Та звичайні поради можуть допомогти зв’язатися з рідними у разі потреби.
Перш за все фахівці радять завжди використовувати фіксовані мережі звʼязку, якщо є така можливість – до речі, низка укриттів облаштовані мережею Wi-Fi.
Якщо ваш мобільний оператор не працює, скористайтесь національним роумінгом.
Всю необхідну інформацію треба завантажити в памʼять смартфона або записати на папері.
Читайте також: Енергосистема України подолала найскладніший етап
Треба віддавати перевагу текстовим повідомленням перед дзвінками та відеодзвінками, а також скоротити всі розмови до мінімуму, адже, можливо, у цей самий час хтось намагається використати зв’язок, щоб викликати рятувальників або швидку.
Також фахівці радять встановити обмеження трафіку в налаштуваннях застосунків, найменшу роздільну здатність в налаштуваннях відео на Youtube.
Треба вимкнути режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах: Налаштування месенджера → Дані та сховище або Медіафайли → Вимкніть опцію «Фонове завантаження» / у розділі «Через мобільну мережу» вимкніть “Автозавантаження медіа”.
Також слід відмовитись від відео на користь текстових форматів.
Щоб викликати рятувальників, телефонуйте 112. Якщо мережа перевантажена, надішліть повідомлення близьким із проханням зателефонувати.
Також можна заздалегідь встановити на телефон месенджери, які працюють, як рація, тоді ви матимите звʼязок, якщо зникне мережа.
Нагадаємо, останніми днями, через пошкодження інфраструктурних об’єктів внаслідок ворожих атак, більшість жителів столиці живе без світла та опалення, також часто відсутній мобільний зв’язок та інтернет.