Як виглядають укуси комах та що робити: поради від фахівців

У літній сезон укуси комах — часта причина звернення до дерматолога. Вони можуть бути безпечними, а можуть викликати алергію, запалення або навіть інфекцію.

КНП КОР «Київський обласний спеціалізований медичний центр» детально пояснив, що ж робити, якщо вас укусила комаха та як зрозуміти, чий цей укус.

Фахівці оприлюднили фото-колаж з тим, як виглядають укуси на тілі людини: так можна легше зорієнтуватися, “жертвою” кого ви стали під час прогулянки чи канікул:

Укус бджоли

Видаліть жало, прикладіть холод на 10-15 хвилин, обробіть антисептиком, при болю- випийте нестероїдний протизапальний засіб, при сильній реакції — кортикостероїдні креми за призначенням лікаря!

Укус кліща

дістаньте кліща самостійно, щоб його голова не лишилась в шкірі або зверніться в найближчий заклад охорони здоровʼя з метою вирішення питання видалення кліща та необхідності призначення профілактичного лікування. У разі показів лікар рекомендує 200 мг доксицикліну однократно в перші 48 годин укусу. Кліща здавати на аналіз НЕ потрібно!

Укус комара або мошки, блохи, ґедзя

Обробіть антисептиком, прикладіть холод. Не розчісуйте, використовуйте крем з цинком та пантенолом або глюкокортикоїдні засоби при сильному запаленні. При підозрі на укуси блох, огляньте домашніх улюбленців.

Укус постільного клопа

Рекомендована дезінсекція приміщення, обробка місць антисептиком, кортикостероїдний крем за призначенням лікаря при вираженому запаленні.

“Не забувайте про використання репелентів під час прогулянок, при сильному запаленні після укусу, а також після укусу кліща, не нехтуйте зверненням до лікаря-дерматолога або інфекціоніста!”, – додають лікарі.

Відомо, в Україні з початку року вже є понад 300 випадків хвороби Лайма.