Як вибрати кращі курси для отримання професії в IT

13:21 26.09.2022

Сьогодні всі ми переживаємо через фінансове становище у країні, охопленій війною. Один зі способів покращити його – нова сучасна професія. Тому попит на айтішні курси зріс до небес. Але, враховуючи величезну кількість подібних курсів – обрати кращий дуже складно.

Як вибрати кращі курси для отримання професії в IT

Знайти IT-курси на будь-яку тематику можна прямо у Google. Це так же просто, як нагуглити в Україні слоти на гроші. Та як з усіх цих десятків посилань вибрати оптимальний курс? Розказуємо нижче.

Як обрати підходящі курси

Перш за все, серед величезної кількості курсів відфільтруйте ті, які вам підходять. Є кілька формальних ознак, які допоможуть 

  1. Вирішіть, у якому напрямку ви плануєте рухатися. Тестувальник, фронтендер чи джава-розробник – ким ви плануєте стати?
  2. Визначте, який формат вас цікавить – денний, вечірній чи віддалений. Всі вони мають свої плюси та мінуси.
  3. Оберіть конкретні цілі, яких ви бажаєте досягнути. Підвищити навички? Отримати першу роботу? Ціль має бути максимально конкретною. Відповідно до неї – обирайте курс, орієнтуючись на його глибину та наповнення.
  4. Визначте оптимальний строк. Існують курси різної довжини – від місяця до півроку чи навіть року. Довжина залежить від програм, обсягу знань та інтенсивності занять. 
  5. Зверніть увагу на цінник. Звичайно, він має бути вам по карману. Проте пам’ятайте, що навчання в IT є завжди недешевим. Том же ведіться на найбюджетніші курси. Краще підшукайте щось у середньому діапазоні, що можна оплатити в розстрочку.

Як оцінити схожі курси та вибрати кращий

Після того, як всі формальні ознаки відфільтровані – у вас на руках все одно може залишитися кілька посилань. Який же курс обрати? 

  • Почитайте інформацію про компанію.

Пошукайте позитивні відгуки, подивіться, що пишуть щодо неї на DOU. Перевірте соцмережі – наскільки активно ведуться, чи є живе спілкування у коментарях

  • Дізнайтеся щось про викладачів.

IT – сфера, де особистість грає велику роль. Часто навчальні курси тут являються авторськими та мають свої особливості, залежно від досвіду перекладача. Якщо компанія не вказує в курсі, хто його веде, чи підписує занадто численних ораторів – скоріш за все, матеріал буде прохідним. Почитайте про досвід вашого викладача, порівняйте його з власними цілями.

  • Консультування та зворотній зв’язок.

Основна робота на курсах, особливо віддалених, покладається на студента. Проте не можна опанувати IT з нуля без зворотного зв’язку. Зверніть увагу, скільки часу приділяється консультаціям, чи можна отримати коментарі викладачів щодо практичних робіт.

Великий Київ у Google News

підписатися