Як вплине комендантська година на великодні богослужіння у церквах

Автор: Галина Ворона
15:24 19.04

У зв’язку із дією режиму воєнного стану на території України церквам рекомендують погодити розклад богослужінь на свята із військовими адміністраціями та у жодному випадку не проводити богослужіння під час комендантської години.

Як вплине комендантська година на великодні богослужіння у церквах

Таке роз’яснення дали у Київській Митрополії Православної церкви України.

Зазначається, що початок та завершення служб на Страсну седмицю та Великдень не мають припадати на період комендантської години.

У церквах також повинні врахувати додатковий час для парафіян і духовенства на дорогу до храму і від нього (приблизно одна година до та після богослужіння, в залежності від розміру населеного пункту).

Розпочати Великоднє богослужіння дозволяють не опівночі, а ранком в неділю, виключно після завершення комендантської години. У монастирях із закритою територією богослужіння мають завершити відповідно до рішення керівництва монастиря, але з урахуванням загальних норм.

У населених пунктах, де немає бойових дій, духовенство може звернутися до органів місцевої влади за роз’ясненням щодо можливості зміни режиму комендантської години на Великодню ніч та ухвалювати рішення щодо розкладу служб з дотриманням такого режиму.

Освячувати великодні страви також дозволяється із дотриманням норм. 

До слова, цьогоріч не буде додаткових вихідних на Великдень.

Читайте також:  Великодній кошик – 2022: на скільки дорожчає святковий стіл в умовах війни

Нагадаємо, РНБО попереджає про підготовку росіян до провокацій на Великдень.

Великий Київ у Google News

підписатися