“Як вони планували релакснути в шавасані на фоні фото з Маріуполя?”: столичний музей потрапив у скандал

Автор: Любава Лисичкіна
22:20 20.11

Фітнес клуб вирішив провести заняття з йоги у музеї Тараса Шевченка, де зараз триває фотовиставка переможців World Press Photo. Виявилося, що особливо важкі фотографії з Маріуполя організатори завісили.

“Як вони планували релакснути в шавасані на фоні фото з Маріуполя?”: столичний музей потрапив у скандал
оренда квартири Київ

Про це розповіла журналістка Крістіна Бердинських у Facebook.

Нещодавно у музеї Тараса Шевченка відкрилася фотовиставка переможців World Press Photo. На першому поверсі переважно фотографії з війни в Україні. Дуже важкі. Головна – гігантська за розміром фотографія Evgeniy Maloletka з Маріуполя з вагітною жінкою, яку несуть на ношах. 

“Тим часом фітнес клуб вирішує провести заняття з йоги у музеї на цьому ж першому поверсі. І робить відео анонс в інсті на фоні цих фото. У коментарях люди обурилися звісно. Анонс видалили. І що робить далі йога студія і музей? Домовляються, що заняття пройде зранку до відкриття музею, а фотографії чимось накриють. Я довго не вірила, що так і зроблять, але так і зробили”, – заявила журналістка.

На скандал також відреагував відомий фотограф, автор світлини з вагітною на ношах із Маріуполя, переможець World Press Photo Євген Малолєтка.

“Це такий собі бізнес по-українські. Де і Національний музей Тараса Шевченка, і ця спортивна студія вирішили, що чхати вони хотіли на всіх. У тому числі на загиблих та їхні родин. Спочатку музей хотів знять роботи, але організатори їм заборонили, тому вони просто вирішили їх закрити простирадлами. По всьому світу проходять виставки World Press Photo, де таких казусів не допускають. Що вже говорити про країну, в якій іде війна”, – написав фотограф.

powerukraine

Мережі також вибухнули обуренням:

  • “У зв’язку з цим тільки одне питання – на**я йога в музеї? Щоби що? Сама концепція йоги передбачає приміщення максимально відкрите природі, місце сили, так би мовити. Вони чакрами Тараса Григоровича хотіли подихати?”
  • “Навіщо взагалі проводити йогу в музеї?”
  • “Тут справа навіть не в організаторах, а в учасниках. Я не розумію, як вони планували релакснути в шавасані на фоні отаких фото? Вони взагалі нічого не відчувають?”

Відомо,  у Києві презентували збірку поезії киян, які захищають країну від російських окупантів. 

Великий Київ у Google News

підписатися