Як великі компанії дурять киян із сортуванням сміття

Автор: Леся Москаленко
11:49 02.02.2022

Багато великих компаній, які працюють у столиці, пропонують киянам можливість роздільного збору відходів, обіцяючи, що з таких контейнерів воно поїде на переробку. Мовляв, компанії дбають про довкілля, є соціально відповідальними і екосвідомими.

Як великі компанії дурять киян із сортуванням сміття

Останніми роками великі українські мережі оголосили про старт роздільного збору відходів. Так, «Сільпо» запустило проєкт SilpoRecycling, контейнери для скла, пластику та паперу з’явилися у мережі NOVUS, подібна ініціатива є у METRO, сортувати пластикові відходи почав McDonald’s.

Влада Києва також запустила у місті пілотний проєкт роздільного збору відходів. На сортування і переробку їде сміття із контейнерів різного типу, зокрема, кольорових контейнерів-дзвоників, контейнерів-сіток.

Та чи справді непотріб із тих контейнерів їде на сортувальні лінії і потім – на переробку? Журналісти hromadske і Texty.org.ua провели шпигунський експеримент. Вони сховали у пляшках сім трекерів, які визначають місце перебування в реальному часі. Ці датчики, які можна відстежувати онлайн, у пляшках потрапили до контейнерів для пластику. Під приціл експерименту потрапили контейнери METRO, NOVUS, WOG, McDonald’s, Сільпо, а також – муніципальні контейнери, якими опікується столичне КП «Київкомунсервіс».

Результати експерименту вражаючі! Великі компанії, які розповідають про своє дбайливе ставлення до довкілля і турботу про людей та природу, просто дурять киян. Упродовж десяти днів організатори експерименту стежили за даними з трекерів. Два із них спіткала невдача – сигнал трекера із контейнера McDonald’s зник, швидше за все, вміст контейнера завантажили у сміттєвоз, щоб везти на звалище, а у таких машинах спеціальний прес трамбує відходи, тож пляшку з трекером, очевидно, розчавило.  На заправці WOG трекер лежав доти, доки не розрядилася батарея.

Зате пляшки із трекерами із контейнерів торгових мереж, оминаючи сортувальні лінії, зразу поїхали на сміттєвий полігон номер 5 у Підгірцях. Там відходи, роздільно викинуті довірливими киянами до спеціальних контейнерів, закопали у землю. Це не просто обман, це цинічний обман, після якого представники цих компаній ще намагаються «ліпити» пояснення у дусі «містяни самі винні», мовляв, неправильно викидають свій непотріб.

Із усіх компаній, які мимоволі брали участь у шпигунському експерименті, порядним виявилося лише комунальне підприємство «Київкомунсервіс», яке повезло вміст контейнерів на сортувальну лінію і далі – на переробку.

Ми часто критикуємо комунальні служби, більше довіряємо приватним компаніям, бо вони ж мусять дбати про репутацію. Але, як показав експеримент зі сміттям, це не завжди так. Великі компанії дбають про імідж, піар, але не будуть витрачати зайвих грошей на такі процеси, як переробка відходів. У цьому вони просто не бачать сенсу.

Читайте також:  У Києві популярна сортувальна станція сміття підніме ціни на послуги

Нагадаємо, у Києві створять нову сміттєсортувальну станцію – де саме.

Великий Київ у Google News

підписатися