Як в Парижі. У Києві комуністи хотіли звести Тріумфальну арку дружби і возз’єднання (ФОТО)

Автор: Любава Лисичкіна
23:23 06.05.2021

У столиці в ознаменування «300-річчя возз’єднання України з Росією» планували збудувати Тріумфальну арку. У 1953 році навіть був оголошений відкритий конкурс на її проект.

Як в Парижі. У Києві комуністи хотіли звести Тріумфальну арку дружби і возз’єднання (ФОТО)
оренда квартири Київ
Як зазначається у дописі ” Київ.Засідання клубу корінних киян” у Facebook, передбачалось, що тріумфальна арка буде розміщена на правому березі Дніпра, на ділянці магістралі від мосту імені Патона до вулиці Ново-Наводницької.
 
Всього на конкурс поступило 257 проектів від фахівців і 61 «творча пропозиція від трудящих» з багатьох регіонів країни, наприклад, з Алма-Ати, Магнітогорська, Воркути і т.д.
  У журналі «Архітектура і будівництво», № 4, 1954 про конкурс та проекти писали так: “Цей конкурс став подією з точки зору синтезу монументальних мистецтв,  всі учасники конкурсу в тій або іншій формі застосували синтез архітектури, скульптури та монументального малярства, прагнучи цим самим до більшої ясності і дохідливості ідейно-художнього образу задуманої споруди”.
На щастя для Києва і киян, цей проект так і не був реалізований.
 
До слова, у мережі з’явилось фото Поштової площі 1954 року – на ньому вельми незвично виглядає одна з наймальовничіших площ Подолу.

Великий Київ у Google News

підписатися