Як уникнути платіжок-“аномалій” за опалення: поради від Київтеплоенерго

19:37 21.01.2021

Після отримання платіжок за опалення в грудні в соцмережах з’явилось кілька прикладів платіжок з аномально високими нарахуваннями. Люди обурювалися цифрами у 10-17 тисяч грн, і вибудовували власні теорії “змови”.

Як уникнути платіжок-“аномалій” за опалення: поради від Київтеплоенерго
Як повідомили у КП “Київтеплоенерго”, платіжка за опалення 10-17 тисяч грн може бути цілковито реальною. 
 
У підприємстві назвали дві причини того, звідки беруться  платіжки-“аномалії”. Виявилось, усі  захмарні суми до оплати стосувались лише мешканців новобудов, де частина квартир оснащена індивідуальними приладами обліку, частина — ні.
 
Причина перша — в будинку не всі квартири обладнані індивідуальними лічильниками. Якщо у багатоповерховому будинку передбачено можливість встановлення індивідуальних приладів обліку теплоенергії, то власники квартир з приладами обліку сплачують за спожите тепло за показаннями своїх лічильників та додатково розрахунковий обсяг за опалення місць загального користування (МЗК). А власники квартир без індивідуальних лічильників — за методикою, затвердженою постановою КМУ від 21.07.2005 №630.
 
Саме за методикою, яка передбачає нарахування на основі різниці між показаннями загальнобудинкового приладу, витрат на опалення МЗК та сумарних показань усіх індивідуальних лічильників пропорційно опалювальній площі квартири, час від часу з’являються платіжки-“аномалії”.
 
Найбільш надійний спосіб уникнути подібної ситуації для мешканців будинків, де у сусідів встановлені індивідуальні лічильники, — теж встановити індивідуальний лічильник.  
 
Причина друга — клієнт системно не передавав показання своїх лічильників. У “Київтеплоенерго” стверджують, що якщо не передавати показання квартирних лічильників опалення, в платіжках будуть перші 2 місяці відображатися дані про середнє споживання, а починаючи з 3 місяця – за даними будинкового лічильника.
 
І на етапі повірки чи контрольного зняття показань може виявитися, що фактично спожиті квартирою обсяги тепла набагато більші, ніж нараховані за весь час ненадання показань.
 
“Як приклад, в одному з будинків на вулиці Кудряшова власник квартири з опалювальною площею 140 кв.м більше року не передавав показання індивідуального лічильника тепла. Через це оплата нараховувалась за показаннями загальнобудинкового лічильника. У результаті платіжка за тепло у грудні — 17 тис. грн (із урахуванням обсягів фактично зафіксованих лічильником за останній рік)”, – деталізували таким чином у підприємстві.
До слова, як заявив голова Асоціації міст України Віталій Кличко,  тарифи на опалення залишаться сталими по всій країні, принаймні до кінця сезону.  
 

Великий Київ у Google News

підписатися