Як Україна може налагодити власне виробництво вакцин – бізнес-план від Петра Порошенка

Автор: Галина Ворона
19:18 17.04

Україна має терміново налагодити власне виробництво вакцин від коронавірусу. Це має відбуватися за принципом державно-приватного партнерства, а сума необхідних початкових інвестицій складає не менше 15-20 мільйонів доларів США.

Як Україна може налагодити власне виробництво вакцин – бізнес-план від Петра Порошенка

Про це розповів п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, презентуючи медикам у Черкасах свій антиковідний план.

Один з ключових елементів нашого антиковідного плану є початок роботи із розробки потужностей для українського виробництва вакцин”, – зазначив Порошенко.

Він підрахував, для фінансування такого проєкту потрібно не менше 15-20 мільйонів доларів США  початкових інвестицій. 

Після проведення мною переговорів з українськими фармакологічними компаніями, після проведення переговорів з всесвітніми виробниками вакцин ми б зробили таку модель фінансування. Виробник інвестує не менше 50% коштів у початок виробництва. Інвестор – у світі це називається “ангел-інвестор”, людина, яка інвестує не тільки і не стільки, щоб мати прибуток, а тому, що прагне розв’язувати проблему. Я впевнений, що ми в Україні зберемо декілька мільйонів доларів, щоб налагодити вітчизняне виробництво вакцин. І держава дасть не бюджетні кошти, а бюджетне кредитування”, – пояснює Порошенко.

За його словами, якщо держава дасть декілька мільйонів доларів бюджетного кредитування, з нею розрахуються вакциною.

Для чого? Щоб потім не опинилися в ситуації, коли знову будуть корумповано завозити вакцини з-за кордону”, – пояснює лідер “Європейської Солідарності”.

При цьому, підкреслює він, мова йде не лише про ковідні вакцини, це стосується будь-яких препаратів: від сказу до грипу.

Що відбулося в світі за останній рік? Був продемонстрований жорсткий ковідний націоналізм. Ось останній випадок – це CoviShield в Індії. Спалах хвороби – і місцевий уряд прийняв рішення про заборону експорту вакцини. Тобто уряд індії зобов’язав тримати 80 мільйонів доз резерву, вони скотилися до 35 і поки не був відновлений резерв, експорт був заборонений. І зараз Україні не надходить CoviShield через подібні позиції”, – нагадав Петро Порошенко.

Читайте також: Україна отримала всього 715 тис. доз вакцин, бо Степанова “не вистачає як міністра”

Нагадаємо, Петро Порошенко презентував “антиковідний план”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...