Як уберегтися від укусів кліщів і хвороб, які вони переносять: прості поради

Автор: Галина Ворона
05:04 06.04

Із настанням першого тепла у зелених зонах активізуються кліщі. Ці кровопивці небезпечні тим, що переносять серйозні захворювання. На Київщині – це найчастіше хвороба Лайма серед людей та піроплазмоз – серед собак. У деяких регіонах України кліщі можуть бути заражені кліщовим енцефалітом, туляремією тощо.

Як уберегтися від укусів кліщів і хвороб, які вони переносять: прості поради

Щоб уникнути небезпеки, пов’язаної з цими павукоподібними, слід дотримуватись простих правил.

Якщо вкусив кліщ

При укусі кліща необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Видаляти кліща краще також з допомогою фахівця. Це можна зробити в будь-якому травмпункті. Якщо можливості звернутись до лікаря немає, слід провести видалення самостійно, обережно розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

Важливо вилучити кліща разом із хоботком, а потім змастити рану 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився – скористуйтеся стерильною голкою. Після всіх маніпуляцій ретельно вимийте руки з мильним засобом.

Після цього спостерігайте за самопочуттям. Мають насторожити такі симптоми, як головний біль, температура, слабкість. Так само відслідковуйте місце укусу. Почервоніння, що довго не проходить, біль, свербіння, розростання плями або набряку можуть свідчити про зараження однією з хвороб, що переносять кліщі.

Проте наявність зовнішніх проявів і симптомів не обов’язкова. Тож лікарі наполегливо радять обстежитися на антитіла до бореліозу. Щоб не пропустити небезпечної хвороби, кров здається через три тижні після укусу.

Та, звісно, краще подбати про власну безпеку заздалегідь. Щоб мінімізувати ризики укусу, дотримуйтеся простих правил:

  • одягайте головний убір і світлий однотонний, із довгими рукавами одяг, що щільно прилягає до тіла, аби було легше помітити кліщів;
  • під час прогулянки та після повернення додому уважно оглядайте себе і тих, хто поряд. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;
  • місце для пікніку, привалу звільняйте від сухої трави, гілок тощо в радіусі 20-25 м;
  • повернувшись із прогулянки, одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та попрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому;
  • домашніх улюбленців слід обробляти спеціальними ветеринарними засобами всю теплу пору року. А якщо вони супроводжували під час прогулянки, уважно оглядати на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання;
  • використовуйте репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити відповідно до інструкції.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як уберегти від кліщів своїх домашніх улюбленців.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин