Як подолати панічну атаку: дієві техніки для боротьби зі стресом в умовах війни

Автор: Любава Лисичкіна
12:03 18.03.2022

Під час війни критично важливо зберігати фізичне, психічне та емоційне здоров’я, Насамперед, для цього треба знайти найбезпечніше з можливих укриттів, а тоді вчитися долати паніку.

Як подолати панічну атаку: дієві техніки для боротьби зі стресом в умовах війни
Як повідомляють у НСЗУ, відчувати тривогу і паніку, коли загрожує небезпека, але якщо вони тривають постійно, то такий стан виснажує організм. 
 
Симптоми панічної атаки — це прискорене серцебиття, слабкість, спітніння, нудота, біль у грудях, задишка, тремтіння, озноб, запаморочення, оніміння або поколювання, сухість у роті, позиви в туалет, дзвін у вухах, відчуття жаху, страх смерті.
 
Що робити при панічній атаці :
 
  • не намагайтеся з нею боротися;
  • залишайтеся на місці;
  • дихайте повільно та глибоко;
  • нагадуйте собі, що атака мине;
  • спробуйте “заземлитися”: відчуйте, що міцно стоїте на ногах, сфокусуйтеся на органах чуттів: дотик, запах, смак.
 
Техніки боротьби зі стресом:
 
Таємний таппінг. Натискайте великим пальцем на подушечки інших пальців, стимулюючи нервові закінчення, поки не заспокоїтеся.
 
Метелик. Складіть долоні метеликом, зчепившись великими пальцями, прикладіть до грудей та легенько постукуйте по ключицях. Вслухайтеся в ці звуки і повторюйте постукування, поки дихання не вирівняється.
 
Протитривожне дихання. Сядьте перед прямокутним об’єктом (дверима, стіною), почніть вдихати, окреслюючи поглядом цей прямокутник і рахуючи від 1 до 4. Потім те саме, видихаючи. За рахунок штучного вповільнення мозок розуміє, що ви в безпеці і зараз можна розслабитися.
 
Безпечне місце. Уявіть себе в місці, де вам безпечно, комфортно і затишно. Спробуйте побачити деталі, звуки, запахи. Важливо, що поруч була людина, якій ви можете довіряти.
 
Прогресивна м’язова релаксація. Напружте усі м’язи та протримайтеся в цьому стані якомога довше, а потім різко розслабте усе тіло. За інерцією м’язи розслабляються ще більше.
 
Важливо: під час війни українці можуть отримати безоплатну медичну консультацію через контакт-центр МОЗ 0-800-60-20-19, зокрема консультацію психолога. 
 
Нагадаємо, варто знати все про авіаудар: як правильно діяти і що робити – поради від людини, яка це пережила.

 

Великий Київ у Google News

підписатися