Як підготувати дітей до можливих відключень електроенергії та зменшити тривожність: корисні поради

Автор: Любава Лисичкіна
06:33 29.12.2023

Особливо важливо завчасно розказати дітям, що вдома може зникати світло, та пояснити, як поводитися в темряві.

Як підготувати дітей до можливих відключень електроенергії та зменшити тривожність: корисні поради Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Поради дали в UNICEF Ukraine. 

Отже, важливо:

  •  Віднови спокій. Повільно вдихни і видихни, розімни плечі, відчуй під ногами підлогу, торкнися стіни.
  •  Зупинися і згадай, у якій ти кімнаті та як у ній розставлені меблі.
  •  Виставивши поперед себе руки, помалу дійди до місця, де лежить ліхтарик.

Навчіть дитину користуватися ліхтариком — у телефоні та звичайним. Тримайте його в одному й тому ж місці, у вільному доступі. Не забудьте попередити, що під час відключення електроенергії зникає мобільний зв’язок, тож дитина може не додзвонитися вам.

Виділіть поличку, де лежатимуть батарейки, повербанк, ліхтарик, і разом з малечею наводьте там лад, так дитина почуватиметься долученою.

Крім того, варто:

  • Щоб подолати страх темряви, час від часу збирайтеся всією сім’єю в одній кімнаті, вимикайте світло, запалюйте свічки чи гірлянди та у спокійній атмосфері слухайте музику, грайте в настільні ігри чи просто розмовляйте.
  • Забезпечте мінімальне освітлення дитячої кімнати: встановіть лампу-нічник із можливістю регулювати яскравість, придбайте USB-лампу чи світильник на акумуляторі. Привчіть дітей прибирати речі з підлоги, щоб у темряві не перечепитись.

“Памʼятайте, що під час вимкнення світла діти можуть почуватися більш вразливими. Якщо дитина говорить, що боїться, не знецінюйте її почуття. Обійміть і скажіть, що в темряві справді може бути страшно, але ви разом. Частіше повторюйте: “Будь-які труднощі минають, і темрява також”, – радять в ЮНІСЕФ.

Відомо, оголошена реєстрація на новий курс для охочих перейти на українську: амбасадором став Андрій Хливнюк з “Бумбоксу”.

Великий Київ у Google News

підписатися