Як отримати пенсію, субсидію чи соцдопомогу переселенцям: алгоритм

Автор: Любава Лисичкіна
20:23 17.04

Варто розуміти, що в окремих містах і районах України через активні бойові дії виплати допомоги, пільг і субсидій проводяться з деякими особливостями.

Як отримати пенсію, субсидію чи соцдопомогу переселенцям: алгоритм

Куди звертатися українцям і докладний алгоритм дій розповіли в “Щоденнику безбар’єрності“.

В першу чергу українцям, які вимушено змінили місце проживання через військові дії, потрібно зателефонувати в контакт-центр Укрпошти за номером: 0 800 300 545 і вибрати розділ “пенсії, соціальні виплати та субсидії”.

Також можна звернутися в сервісні центри Пенсійного фонду в тому регіоні, де ви зараз перебуваєте. Повний список контактів можна подивитися ось тут.

Далі в розмові з оператором потрібно повідомити про необхідність отримати пенсію, грошову допомогу за новою адресою і надати таку інформацію:

  • Прізвище, ім’я та по батькові одержувача
  • Адреса отримання виплат до березня 2022 року
  • Паспортні дані – серію і номер паспорта
  • Номер телефону одержувача виплат
  • Спосіб отримання виплат – на поштове відділення або за домашньою адресою
  • Нова адреса доставки: індекс відділення Укрпошти або на адресу тимчасового проживання
  • Якщо ви отримуєте виплати поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, отриманий в смс-повідомленні

Процедуру можна і зробити й онлайн.

Потрібно заповнити заявку на переадресацію пенсії, субсидії та соціальної допомоги на сайті Укрпошти.

Важливо! В окремих містах і районах України через активні бойові дії виплати допомоги, пільг і субсидій проводяться з деякими особливостями. Зокрема, вона відбувається з центрального рівня-Міністерство соціальної політики перераховує кошти Ощадбанку, який забезпечує переказ виплат:

Тим, хто отримував виплати через банки – на їх банківські рахунки. Тобто, якщо раніше ви отримували виплати на карту, то після переміщення вам не потрібно нікуди йти та звертатися. Всі кошти автоматично прийдуть на ту ж саму карту.

Громадянам, які отримували виплати через Укрпошту, буде здійснено грошовий переказ, який можна буде отримати в найближчому відділенні ощадбанку. З собою потрібно мати паспорт і податковий номер.

Додатково з питань соціальних виплат, пенсій можна звернутися на гарячу лінію за номером 1545 (працює цілодобово, дзвінки безкоштовні).

Як відомо, «Добробут» в Ірпені безоплатно надаватиме меддопомогу мешканцям Київщини.

Великий Київ у Google News

підписатися