Як отримати дозвіл на будівництво (ДОКУМЕНТИ)

19:31 13.05.2020

Багато киян, які хочуть отримати дозвіл на будівництво (містобудівні умови та обмеження) роблять помилки саме на етапі подачі документів до ЦНАПу. Розглянемо докладніше, які документи необхідно підготувати та процес їх подання.

Як отримати дозвіл на будівництво (ДОКУМЕНТИ)

Як розповів заступник директора департаменту містобудування та архітектури – начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій, спершу перед подачею документів потрібно перевірити, яке функціональне призначення ділянки і чи відповідає воно намірам будівництва.

Щоб отримати містобудівні умови та обмеження для будівництва чи реконструкції, спершу потрібно обрати свою ділянку на сайті містобудівного кадастру. Там необхідно перевірити функціональне призначення території згідно з діючим Генеральним планом та детальним планом території.

Для чого це потрібно?
Ділянка, на якій ви, скажімо, плануєте зводити будинок, може мати зовсім інше функціональне призначення, для прикладу – для обслуговування паркінгу.

Ділянок, які наразі порожні, однак мають призначення не для забудови, зараз багато, наприклад, у Солом’янському та Святошинському районах. У випадку, якщо цільове призначення землі не відповідає вашим планам, містобудівні умови та обмеження згідно з діючим законодавством видавати не можна.

Наступний етап – визначення призначення будівлі. Знову ж таки, споруди бувають різних типів: адміністративні, складські, житлові тощо. Призначення будівлі залежить і від функціонального призначення ділянки: адміністративну будівлю, наприклад, не можна зводити на території, яка призначена для ведення сільського господарства.

Визначити функцію споруди необхідно і для того, щоб отримати містобудівні умови та обмеження відповідно до норм, які стосуються певного виду будівель.

Тільки перевіривши відповідність ваших намірів будівництва функціоналу ділянки чи споруди ви подаєте папери на отримання МУО.

Для цього вам необхідно підготувати наступні документи:

  • заяву в довільній формі;
  • топографо-геодезичні вишукування у масштабі 1:2000;
  • документи права власності на земельну ділянку або на нерухоме майно. Якщо ваше право власності на нерухоме майно зафіксоване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, то документи подавати не обов’язково – працівники Департаменту містобудування та архітектури самостійно візьмуть витяг.

За бажанням можна подати будь-які інші документи, що полегшать, на ваш розсуд, розгляд заявки.

Заявки подаються через ЦНАП і розглядаються у Департаменті впродовж 10 днів після надходження. Далі заявник отримує або містобудівні умови та обмеження, або обґрунтування відмови. До речі, всі зауваження можна виправити і подати заявку ще раз. Розгляд заявок напряму залежить від того, наскільки чітко їх оформили.

Як повідомлялося раніше, мерію просять відхилити новий Генплан Києва – причини.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...