Як розповіли у кіберполіції, не потрапити на гачок «ділків» при купівлі онлайн допоможе дотримання елементарних правил платіжної безпеки:
– Ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями, надісланими на електронну пошту, в соцмережах або месенджерах.
– Не вводьте дані банківських карток на сумнівних сайтах і не поспішайте одразу оплачувати товар.
– Не повідомляйте стороннім телефоном або через месенджери реквізити своїх банківських карток, коди підтверджень від банку та баланси на рахунках.
Для оплати в інтернеті киянам радять завести окрему картку і поповнювати її лише під конкретні покупки.
Також слід переконатися, що до картки підключена технологія 3D Secure. Більшість банків підключають її автоматично. Але платежі з цією технологією має підтримувати і інтернет-магазин, де ви щось купуєте.
Ще любителям онлайн-покупок не рекомендують оплачувати товар та вводити реквізити карток, використовуючи публічний Wi-Fi.
Читайте також: Інтернет-фішинг: киянам дали поради, як не потрапити на гачок шахраїв
Ще одним видом шахрайства є продаж вигаданого товару.
У цьому випадку головне завдання злодіїв – отримати від вас часткову або повну оплату. Після цього «продавці» перестають виходити на зв’язок.
Поліцейські також радять з обережністю ставитись до величезних знижок або акційних пропозицій, які ви бачите у мережі. Спочатку краще дослідіть ринок, щоб дізнатися скільки насправді коштує ваше майбутнє придбання у інших продавців.
Нагадаємо, перевірити онлайн-магазини можна через сервіс асоціації “ЄМА” CheckMyLink, а детальніше ознайомитись з правилами платіжної безпеки – на сайті НБУ.