Як не нудно вчити математику: 6 лайфхаків, навіть коли немає світла та інтернету

Автор: Любава Лисичкіна
23:11 10.12.2022

Як сформувати інтерес до математики з раннього віку і як це правильно зробити – питання для багатьох батьків. Особливо зараз, коли є перебої з електроенергією та інтернетом.

Як не нудно вчити математику: 6 лайфхаків, навіть коли немає світла та інтернету Фото: Ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Корисні порали надали в “Освіторії”.

Лайфхак № 1.
Заохочуйте дітей помилятися

За словами професора Іллінойського університету Рошель Гутьєррес, «математика — це не іменник, а дієслово». Тобто, це не знання, а наші дії. Ми вчимося математики, лише коли займаємося нею на практиці. Джозеф Манфре регулярно каже класу: «Ми повинні помилятися. Ми просто не повинні повторювати помилки». Зрештою, саме ці помилки на початку навчання дають можливості зростати, оскільки демонструють проблемні місця та зону розвитку.

Лайфхак № 2.
Складіть математичну бджолу

Авторка цієї методики — вчителька Новопечерської школи Оксана Хомич.

Що вона рекомендує? Роздайте дітям геометричні фігури різного кольору та попросіть скласти з них бджолу. Яким має бути фінальне зображення, не показуйте дітям. Нехай вони увімкнуть фантазію та заодно попрактикуються в геометричному дизайні. За 5–10 хвилин об’єкти будуть готові, проте в більшості вони будуть різними. А тепер можна показати вихідне зображення на превеликий подив усіх.

Лайфхак № 3.
Складіть математичний пазл

Це ще одна методика від пані Оксани. Спочатку потрібно обрати зображення, яке складатимуть діти. До Нового року це може бути ялинка чи рукавичка. Обране зображення потрібно буде поділити на прямокутники, використовуючи якусь графічну програму на комп’ютері. Вздовж двох паралельних сторін прямокутника потрібно написати приклади, а на двох інших його сторонах — правильні відповіді прикладів з інших прямокутників. Потім це зображення слід заламінувати й розрізати по лініях на прямокутники.

Пазл складають наступним чином. Діти беруть перший-ліпший прямокутник із купи і розв’язують приклад, написаний вздовж однієї з його сторін. Наприклад, 13+17=30. Тоді шукають інший прямокутник, на якому є число 30, і кладуть ці прямокутники один біля одного так, щоб сторона з прикладом торкалася сторони з відповіддю. І так приклад за прикладом невдовзі з’явиться все зображення.

Більше ігор можна знайти за посиланням.

Лайфхак № 4.
Запитуйте, а не давайте відповіді

Для цього можна використовувати ситуації з повсякденного життя. Наприклад, скільки машин проїхали за 1 хвилину дорогою. Скільки печива можна придбати на 50 грн? Порахувати, чого більше в кав’ярні: пропозицій кави чи чаю. Такі ігри можна придумувати буквально щохвилини протягом прогулянки, дорогою додому або просто ввечері перед сном.

Лайфхак № 5.
Дивіться кіно про математику

Для натхнення радимо звернути увагу на такі фільми, як «Обдарована», «Таємний знак», «Гра в імітацію», «Хід королеви». Так школярі побачать, що математика може змінювати долі та бути популярною.

Лайфхак № 6.
Використовуйте застосунок «Вивчаю — не чекаю»

Це мобільний застосунок для учнів 1–4-го класу. В основі застосунку — інтерактивні навчальні ігри. Разом з яскравими персонажами вони створюють для дитини захопливу й динамічну атмосферу, в якій вивчати математику — цікаво, пізнавально і весело. Додаток працює навіть без під’єднання до інтернету, тож це ідеальний варіант провести час із користю для навчання. Проєкт створений War Child Holland та ГС «Освіторія» у партнерстві з Міністерством освіти і науки України. У розробці взяли участь і діти, і вчителі, тож контент точно буде цікавий та пізнавальний. Завантажити його можна за посиланням.

 До слова, у столичному ТЦ відкрився безкоштовний коворкінг.

Великий Київ у Google News

підписатися