Як надавати домедичну допомогу правильно – поради інструктора

19:59 14.05

Сьогодні кожен українець має вміти надавати першу домедичну допомогу, і у першу чергу — зупиняти кровотечу.

Як надавати домедичну допомогу правильно – поради інструктора

Приклади, що це доводять трапляються ледь не щодня. Так 29 квітня, Ігор Нахаба, мешканець Одеси, після ракетного удару з боку РФ, надав першу допомогу пораненим, застосовуючи метод прямого тиску, який вивчив на тренінгу НАПЕРЕДОДНІ. Однак, якщо не знати правил— спроба допомогти може лише нашкодити пораненій людині. Всеволод Дорофєєв, інструктор з тактичної медицини у добровольчій організацї парамедиків “Госпітальєри” розповідає у етері Прямий FM про те, як не припуститися найпоширеніших помилок при допомозі пораненим.

За словами Дорофєєва, найбільше помилок трапляється при спробі зупинити кровотечу. Саме втрата крові є тим, з чим варто боротися у першу чергу. Якщо не зробити цього у стислі терміни — поранений помре. Але у цієї проблеми є й інша сторона — іноді турнікет або джгут накладають тоді, коли це геть не є обовʼязковим. І тоді є близько години на те, щоб медик зміг правильно зняти турнікет. Якщо не встигнути — необхідна буде ампутація.

“Це дуже болюча тема для будь-якого медичного персоналу будь-яких рівнів – коли ти знаєш наслідки того, що зроблено неправильно, і вже які наслідки бачиш. І найгірше, що може бути, це повідомити людині, яка може бути у свідомості, що вона буде жити далі без кінцівки. Тобто, що інших варіантів просто не може бути.”

Друга група помилок пов’язана із диханням постраждалого. Особливо це стосується випадків знепритомніння у наслідок втрати крові або акубаротравми (яку часто називають контузією, що не є коректним).

“(акубаротравма) може мати теж наслідки у вигляді блювотних позивів і втрати свідомості. Інколи це може бути паралельно і лежачи на спині. Людина може дійсно померти за рахунок просто механічного блокування дихальних шляхів або коренем язика, або безпосередньо  сторонніми тілами у вигляді блювотних мас, їжі і так далі. Це теж доволі розповсюджене, і не тільки при бойових умовах, але так само і на полігонах, так само в цивільному житті. При якихось невідкладних станах.” 

Цих прикрих помилок можна уникнути. За словами Дорофєєва, достатньо базового рівня відповідної підготовки. Детально про те, які курси та джерела інформації по цій темі радять інструктори — у етері Прямий FM.

Великий Київ у Google News

підписатися