Як Київ живе в умовах воєнного стану: ситуація станом на вечір 23 березня

Автор: Любава Лисичкіна
23:03 23.03.2022

23 березня ворог обстріляв Київ – пошкоджені будинки у Святошинському та Шевченківському районах, ввечері під обстріл потрапила парковка торгового центру в Подільському районі.

Як Київ живе в умовах воєнного стану: ситуація станом на вечір 23 березня

Як нагадують у КМДА, слід   не знімати та не публікувати переміщення й місця дислокації силових підрозділів. Адже одне необережне фото або відео може бути використане ворогом і призвести до жахливих наслідків. Кім цього,  за фотографування української військової техніки можлива кримінальна відповідальність.

Сьогодні черговим евакуаційним рейсом до європейських країн відправилося 120 осіб, із яких 73 дитини з інвалідністю. Евакуація цієї групи відбулася у співпраці зі Спілкою Самаритян України. 

Загалом від початку повномасштабного вторгнення російських військ евакуаційними рейсами, які організовувала міська влада, до Європи виїхало понад 6000 осіб із малозахищених категорій населення. Із них понад 1200 осіб – це діти з інвалідністю. 

Майже 500 осіб із малозахищених категорій евакуйовано до Європи автобусними спецрейсами у рамках Австрійсько-Німецької евакуаційної місії. Пріоритетом цих рейсів є евакуація дітей та осіб із інвалідністю, самотніх літніх людей, багатодітних родин.

Сьогодні о 7:00 завершилася посилена комендантська година. Київ продовжив жити в умовах воєнного стану – працює інфраструктура міста, надаються усі комунальні послуги. 

У столиці відновили роботу продовольчі магазини, аптеки, банки, заправки, автосервіси, зоомагазини, міні-ярмарки та столичні ринки.

Місто звертається до всіх столичних підприємців із закликом починати відновлювати роботу. Малі, середні та великі підприємства мають працювати на економіку держави для забезпечення її обороноздатності. Мешканців Києва, у свою чергу, закликають користуватися послугами бізнесу. Це також важливий внесок у відновлення економіки країни.

Із 08:00 у місті запрацював і громадський транспорт. До 19:00 наземний комунальний транспорт працює в обмеженому складі на тих маршрутах, де можливо забезпечити перевезення. Відновив роботу в режимі перевезень і метрополітен.

Для сполучення лівого і правого берегів Києва працюють Північний та Дарницькі мости.

 «Укрзалізниця» запустила човникові рейси «Дарниця» – «Святошин» як альтернативне сполучення між правим та лівим берегами столиці.

Також після закінчення посиленої комендантської години розпочали роботу і комунальні служби столиці. У Києві щодня курсує до 90 сміттєвозів, що забирають відходи з вулиць та дворів.

Сміттєвози забирають сміття, зокрема, і габаритне, яке тепер у місті з’являється внаслідок обстрілів окупанта.  Спільно з працівниками комунальних керуючих компаній території оперативно впорядковуються.

Також продовжує працювати і приймати відходи столичний сміттєспалювальний завод «Енергія». 

У Києві працює гуманітарний штаб: https://potreby.kyivcity.gov.ua/ 

Штаб забезпечує медикаментами, продуктами і предметами першої необхідності насамперед тих, хто найбільше цього потребує. Одиноких і людей літнього віку, осіб з інвалідністю, матерів з маленькими дітьми. 

Створено електронну платформу, через яку всі, у кого є можливість, можуть долучитись до підтримки міста за наступними напрямами: медикаменти та ліки, продукти харчування, предмети першої необхідності, логістичні послуги, людські ресурси (волонтери). 

Мапа Гуманітарних штабів — https://cutt.ly/0AjSQya

Великий Київ у Google News

підписатися