Як «котлета де-воляй» перетворилася на котлету по-київськи: кулінарка розповіла про гастрономічну візитівку київської кухні

Автор: Любава Лисичкіна
06:22 13.10.2023

Хоч раз у житті кожен куштував котлету по-київськи. Ця хрумка скоринка та ніжне вершкове масло з кропом, що знаходяться всередині, не залишать байдужими навіть найвибагливіших гурманів. 

Як «котлета де-воляй» перетворилася на котлету по-київськи: кулінарка розповіла про гастрономічну візитівку київської кухні
Світлодіодне освітлення

Про це розповіла відома українська кулінарка, лауреатка всеукраїнських та міжнародних професійних конкурсів Оксана Вознюк.

Щоб приготувати справжню котлету по-київськи, знадобиться ціла курка. Це дасть змогу правильно вирізати та зачистити потрібну частину — філе з кісточкою від крила, за яку котлета зазвичай береться, зазначає кулінарка.

“З однієї курки можна приготувати лише дві справжні котлети по-київськи. Філе відбивається та начиняється вершковим маслом з кропом, яке попередньо заморожується. Котлета має овальну форму. При розрізі котлети масло витікає на пюре та стає свого роду соусом для нього. Часто до котлети, окрім пюре, подають зелений горошок”, – ділиться рецептом приготування Возняк.

За словами Оксани, котлета по-київськи відома та готується не лише в Україні, а й за її межами. Дещо схожу страву готували у Франції ще у вісімнадцятому столітті, але крім масла додавали у котлету фарш, та називалась вона «котлета де- воляй». Котлету готували виключно для аристократів при дворі.

Оскільки французька кухня була в тренді, ця мода дійшла й до Києва. У 1918 році котлету, схожу на французьку, почали готувати в київському ресторані готелю «Континенталь», та називалась вона «котлета по-київськи де-воляй». Згодом ця страва з’явилася й в інших ресторанах на Хрещатику та стала фаворитом – як серед киян, так і серед гостей міста.

Відомо, Житній ринок в столиці потребує фермерських продуктів.

Великий Київ у Google News

підписатися