“Як кажуть, якщо сильно захотіть, можна і в космос улетіть”, – захисник про те, як чотири військомати відмовили йому у службі

Автор: Любава Лисичкіна
18:42 17.04

Сергій Дойонко з позивним “Малий” – воїн 206 батальйону територіальної оборони ЗСУ, розвідник. Приєднався до Київського підрозділу влітку 2022 року. Тоді юнак ледь вирвався з окупованої Херсонщини і на власні очі бачив, що робить ворог з нашими людьми.

“Як кажуть, якщо сильно захотіть, можна і в космос улетіть”, – захисник про те, як чотири військомати відмовили йому у службі
Світлодіодне освітлення
 
Рішення Сергія було безапеляційним — з окупантами треба боротися зі зброєю в руках. Зараз головною та ефективною зброєю “Малого” став Mavic 3T. 
 
 До повномасштабного вторгнення росіян  захисник працював за кордоном, там і жив. В Україну приїздив до батьків, додому, відпочити. Як говорить сам Сергій, він не був народжений для війни, працював зварювальником в порту ремонту цивільних кораблів. 24 лютого 2022 року знаходився вдома і з перших днів відчув, що собою представляє “руській мір”.
 
“В окупації прожив близько 7 місяців, за цей час я побачив всю суть цієї “совєтської машини”. Вирвавшись з окупації, одразу пішов до ТЦК. Як не дивно, обстукував ґанки чотирьох різних військкоматів. У всіх стояв в черзі і всі як один відповідали: “Хлопче, ти здурів, йди додому!”. Але, як кажуть, якщо сильно захотіть, можна і в космос улетіть. Було тяжко потрапити до війська, але врешті-решт я тут”, – говорить про свій шлях до ЗСУ “Малий”.
 
Його шлях у війську почався з піхоти, був на різних посадах: і кулеметником, і навідником, і номером обслуги, і водієм. Згодом маленькими кроками, поступово, Сергій почав розвиватися в напрямку БПЛА, бо розумів, що це майбутнє Великої війни.
Тож зараз він оператор мавіка і за багато часу копіткої роботи, відточення навичок, “Малий” ефективно виконує свою роль. Знадобилось багато часу, але тепер я маю результат.
 
“Тепер вже ні для кого не секрет, що дрони на передовій переломили хід війни. Тут хочу сказати відверто — ми в цьому питанні поки що поступаємся противнику. З особистого досвіду бачу величезну перевагу ворога в застосуванні будь-яких БПЛА для ураження/виявлення особового складу нашого війська. Час не стоїть на місці, технології розвиваються, змінюється і війна. На даний час БПЛА будь-яких типів, чи то звичайний мавік, чи то FPV-дрони, важливі, як ніколи. Маємо це розуміти”, – деталізує воїн.
 
Список ліквідованих ним ворогів Сергій не веде. Зрозуміло, що рахунок давно відкритий і все таке, але рахувати непотріб, який пішов в утилізацю він не баче сенсу. За його словами, витрачати на це час не можна, бо багато роботи, список треба поповнювати.
 

Великий Київ у Google News

підписатися