Як Гуменюк проніс вибухівку у суд – розслідує ДБР

Автор: Ольга Даниленко
12:56 06.07.2023

Слідчі ДБР відкрили провадження щодо представників конвойної служби Шевченківського райсуду Києва та розслідують, як Ігор Гуменюк, який сидів у СІЗО вісім років без вироку, зміг пронести вибухівку до суду.

Як Гуменюк проніс вибухівку у суд – розслідує ДБР
Світлодіодне освітлення

Про це повідомила суддя-спікер Шевченківського районного суду Ірина Фролова. 

“Наразі мені відомо, що розпочалося досудове розслідування за фактом щодо роботи конвойної служби, яка супроводжує підозрюваних щодо можливості отримання цієї вибухівки обвинуваченим. ДБР займається цим розслідуванням”, – розповіла суддя в ефірі телемарафону. 

Восьмирічне тримання у СІЗО Ігоря Гуменюка без вироку суду суддя пояснила безліччю експертиз, формуванням суду присяжних, відводом деяких присяжних (37 відводів), пошуком нових, багаторазовою неявкою захисника Гуменюка на судові засідання (20 разів) та вступом одного з присяжних до лав ЗСУ через військову агресію РФ. 

“Якщо суд вживає заходів і він вже завершує справу і один учасник складу суду виходить зі складу суду, відповідно до норм Кримінально-процесуального кодексу України має розглядати справу новий склад суду. В чому вина суду? Суд звертався до уповноваженого органу з метою його демобілізації, однак відповіді ми не отримали. Що мав робити суд? Суд мав розпочинати справу із початку: формувався новий склад суду, нові присяжні і по процедурі. Ми не можемо не з початку розпочати, хоча ми дійсно розуміємо, що справа розглядалася довго в часі. Ми всі дійсно це розуміємо. Але є закон і ми всі рівні перед законом. Яка вина суду в тому, що він діяв відповідно до норм закону?”, – пояснила суддя-спікерка.

Також вона висловила вдячність правоохоронців за “вжиття необхідних заходів щодо надзвичайної позаштатної ситуації, яка сталася у суді”. 

Нагадаємо, 5 липня у Шевченківському райсуді пролунали вибухи. За даними правоохоронців вибухів було два, їх влаштував Ігор Гуменюк, який у 2015 підірвав вибуховий пристрій під Верховною Радою. Внаслідок вибуху тоді загинули троє нацгвардійців. Окрім того, постраждали понад 100 людей. Суд мав продовжити йому запобіжний захід.

Адвокат розповів, що Гуменюк – боєць добровольчого батальйону “Січ” – перебував у СІЗО вже фактично вісім років. Після початку повномасштабного вторгнення він хотів вирушити на фронт. Водночас адвокат наголосив, що Гуменюку відмовили. За даними захисника, упродовж останніх двох років він був у пригніченому стані.

Великий Київ у Google News

підписатися