Як формується поточна вартість Біткоїна?

19:39 Сьогодні

При дослідженні котирувань Біткоїна рекомендується детально звернути увагу на кожен фактор.

Як формується поточна вартість Біткоїна? Фото: Depositphotos
Світлодіодне освітлення

За своїми характеристиками та особливостями ціна Біткоіна – це «флагманський» параметр, на який рівняються всі криптопроєкти. Поточна вартість монети формується на основі кількох ключових факторів, що відображають попит та пропозицію на ринку.  

Попит та пропозиція у формуванні курсу Біткоїна в доларах

Основний принцип ринкової економіки працює і в криптовалютному секторі. Коли попит на ВТС зростає, ціна підвищується, а коли пропозиція перевищує попит, ціна падає. Кількість доступних Bitcoin обмежена, оскільки максимальний обсяг емісії складає 21 мільйон монет, що також впливає на ринок, роблячи криптовалюту дефляційною. Її пропозиція не може бути безкінечною.

Криптовалютні біржі — це платформи, де цифровий актив купують та продають, що безпосередньо впливає на його поточну ринкову вартість. Ціна Біткоїна в доларах на різних біржах може дещо відрізнятися через варіації у попиті й пропозиції на кожній окремій платформі, але загалом вони корелюють між собою, що дозволяє відстежити зміни у попиті та пропозиції.

Що може вказувати на зміни курсу Bitcoin?

На криптобіржах існують два типи основних ордерів: на купівлю (buy order) та на продаж (sell order). Коли великий обсяг ВТС продається чи купується на біржі, це може швидко вплинути на вартість Біткоїна. Так звані «кити» (інвестори з великим капіталом) можуть призводити до помітних коливань на ринку шляхом укладання масштабних угод. Крім роботи на біржі, курс Біткоіна на сьогодні буде залежати від впливу наступних факторів:

  • Майнінг та халвінг.

Майнери генерують нові Bitcoin за допомогою обчислень. Процес видобутку вимагає великих енергетичних та технічних ресурсів. Халвінг (halving) — це процес, що відбувається приблизно кожні чотири роки та знижує винагороду майнерів за створення нових блоків удвічі. Це зменшує нову пропозицію та сприяє підвищенню у Bitcoin курсу, оскільки нових монет стає менше.

  • Економічні події.

Глобальні економічні кризи, зміни в монетарній політиці або нестабільність традиційних фінансових ринків також можуть впливати на ціну Bitcoin. У часи економічної нестабільності люди часто шукають альтернативні активи для збереження своїх заощаджень, і криптовалюта стає одним із таких варіантів, що відразу підвищує на Біткоїн курс.

  • Технологічні оновлення і розвиток.

Зміни та вдосконалення технологій, що лежать в основі технології ВТС, такі як оновлення протоколу або нові можливості для масштабування мережі, підвищують довіру інвесторів і стимулюють зростання вартості.

  • Психологічні причини.

Такі фактори поведінки інвесторів, як FOMO (fear of missing out — страх пропустити вигоду) або паніка під час падіння вартості, також впливають на динаміку ціноутворення. Коли курс Біткоїна стрімко зростає, багато інвесторів намагаються встигнути купити криптовалюту, що ще більше підвищує попит.

Великий Київ у Google News

підписатися