Як знак про ДТП, в рекламних банерах та з капелюхом – якою була головна ялинка незалежної України

Автор: Оксана Тупальська
10:22 05.12

За часів незалежності головна ялинка країни вдягалася у різноманітні образи – і старі домашні дитячі іграшки-слоники та зайці на ній висіли, і конус наче дорожний знак “проїзд заборонено” з неї робили, і за відьомсього капелюха сварилися. Які зелені дерева у центрі міста увійшли в історію, зараз розповімо. Пропонуємо пригадати разом та ностальгії трохи нагнати.

Як знак про ДТП, в рекламних банерах та з капелюхом – якою була головна ялинка незалежної України

Після проголошення незалежності України головну ялинку ставили на Хрещатику. Щоб біля неї Дідам Морозам було зручно бігати. Святкове дерево 1993 року збереглося на історичному фото.

А цю світлину датують 2002 роком. З яскравими інсталяціями та огорожею, де малювали святкових персонажів.

У 2005 та 2008 роках ялиночки були наче з однієї фабрики – і зірочки схожі, і ліхтарі сині. Щоправда ялинку 2008 називали деревом антикризовим – адже як кияни, так і всі українці мали перемогти глобальні зміни в світовій економіці, переорієнтувати бізнеси та навчитися заробляти попри все – черех Світову економічну кризу. 

А ось ялинка з рекламою виробника цукерок у 2011 році. Скільки біди вона наробила тележурналістам та фотокореспондентам! Адже щоб не показувати рекламу в прямому ефірі на всю країну, кожен кадр з написом блюрили – тобто, розмивали, аби не було видно. Як на першій світлині. А ще наглості бізнесу обурювалися конкуренти. Мовляв, як то так – що про одну марку цукерок написали, а інші забули. наче без них і свято може минути. 

А це “йолка-конус”. З чим її лише не порівнювали та скільки мемів не малювали. Дерево 2012 року, встановлене Януковичем. 

Наступного 2013 року ялинка була такою:

Ну а це дерево Революції Гідності. Яке назавжди увійшло в історію багатьох українців. 2014 рік. Уже наступного року головна ялинка країни змінила свою локацію з Майдану Незалежності на Софійську площу, де і є зараз.

Жителям столиці та гостям нова локація, обрана перед початком 2015 року, дуже сподобалася. Казали, що ця ялинка має дух Різдва і дуже гарно вписується в ансамбль собору. 

Святкові дерева 2016, 2018 та 2019 років змагалися за висотою з ялинками у європейських столицях. Казали, що чим ближче до 30 метрів заавишки, тим більше шансів стати переможцями та посісти перші скодинки в світових рейтингах. Складали їх з живих дерев, які звозили з господарств та ретельно доглядали в приватних розсадниках. 

Саме в ці роки столичні декоратори змагалися за кращий дизайн куточків продажу смаколиків, печива, глінтвейну та печеного м’яса. Адже під ялинками були святкові базари.  

А це скандальна ялинка 2020 року. Ще ніколи не було такого шуму та обговорень дизайну святкового дерева, як тоді. Автори вирішили скреативити – та вчепили на маківку капелюха. Але ж ялинка на Софійській площі вже встигла просякнути духом Різдва… Словом, задум авторів не зрозуміли та змусили прибрати відьомську шапку з дерева, яке стоїть на тлі собору. І замінили шапку на різдвяну зіроньку.

Грибочки, які, ймовірно, були доповненням відьомського стилю, коли в великому котлі колотять всілякі шури-мури. Проте знімати такі іграшки громадськість не вимагала. Грибочки, то грибочки. 

2021 рік у Києві розпочинали з  ілюмінацією потужної краси. Ялинку охоче знімали згори, з дронів, та показували у перспективі велику площу, всіяну ліхтарями. Ось така була краса (дерево також, між іншим, близько 30 метрів заввишки):

У 2022 році дерево прикрашали голуби. Тому здалеку вона виглядала білою. Між іншим, подібно, за допомогою декорацій зробити білою ялинку планують і цьогоріч. Тільки світлого буде ще більше. 

І ялинки 2023 та 2024 років – скромніші, але з думкою про перемогу:

Раніше “ВК” розповідав, що цьогоріч ялинка на Софійській площі буде біленькою та писатиме історію “з чистого аркуша”. А поруч з нею – буде символ Фенікса, непереможного та того, що воскресає з попелу та живе попри все.  

Великий Київ у Google News

підписатися