Як провідомили зоозахисники з UAnimals, не обов’язково робити годівницю з дерева (хоча це найкращий матеріял, який не розмокне під опадами), можна взяти пакування з-під молочних продуктів або пластикових пляшок і зробити з них.
Що насипати у годівнички:
- птахам заборонено вживати солону та приправлену їжу;
- так само заборонений хліб у будь-якому вигляді;
- улюбленими ласощами пташок є різне необроблене насіння: соняшникове, гарбузове, кавунове, пшениця, коноплі, овес, просо, кукурудза з динь, огірків;
- волоські та інші горіхи, очищені від шкаралупи, є також цінним калорійним кормом;
- висушені плоди горобини, калини, шипшини, смородини, а також яблука – теж птахам до смаку;
- можна покласти шматочок вершкового масла, який під час морозів допоможе пташкам вижити.
Де повісити годівничку?
Годівницю бажано вішати на відкритому просторі, з південної сторони дерева і повище, щоби птахи могли оглядати місцевість і не відчували загроз, а вітер і гризуни не дошкуляли.
Досипати корм необхідно постійно та невеликими порціями, оскільки пташки запам’ятовують місця підгодівлі та повертаються, коли зголодніють. До того ж корм не встигає тоді набратися вологи. Регулярно прибирайте у годівничці та мийте її милом або іншими дезінфікуючими засобами.
“Якщо бачите пораненого птаха – не проходьте повз. Заберіть його додому або зверніться до орнітологів. Також можете скористатися нашим чат-ботом у телеграмі, якщо не знаєте, що робити: uanimalsofficial_bot”, – дадають активісти.