Як допомогти бездомним тваринам вижити взимку: 5 корисних порад

Автор: Любава Лисичкіна
23:24 31.12.2021

З приходом морозів і без того нелегке життя бездомних тварин ускладнюється у багато разів. Нещасні коти і собаки туляться до теплих труб, припадають до землі або чатують з жалібними очима біля магазинів.

Як допомогти бездомним тваринам вижити взимку: 5 корисних порад

Як допомогти безпритульним тваринам узимку — розповіли в зоозахисному русі UAnimals, навівши кілька порад.

Їжа

Щоб організм кота або собаки міг витримувати морози, йому необхідна енергія. Ідеальним варіантом буде, якщо ви зможете погодувати тварину чимось теплим. В цьому немає нічого складного: гаряча каша підійде. Можна навіть купити найдешевший сухий корм і залити його гарячою водою.
 
Тепла вода
У морози вода дуже швидко застигає в мисках, тому варто наливати воду теплу. У такому випадку вона не так швидко замерзне, і тварина зможе хоч якось зігрітися.
 
Пускати погрітися
По можливості, запускайте тварин погрітися в під’їзди. Потрапляючи в тепло, вони моментально лягають спати – так їм вдається відновити сили.
 
Зробити укриття
Зробити невелику будку зовсім нескладно – достатньо взяти звичайну коробку. Зовні будиночок можна обмотати скотчем. Всередину покласти сіно або теплі кофти. Рекомендуємо ставити будиночок на дерев’яний піддон, щоб холод від землі не йшов всередину.
 
Знайти родину
Найкраще, що ви можете зробити, – подарувати нещасному псу або коту будинок, тепло, сім’ю, любов. Поки ви перебуваєте в пошуку родини, тварину можна відправити на платну перетримку.
 
Не варто забувати про пернатих!
У морози і сніг їм теж важко добувати собі їжу. Можна давати зерно, але не можна булочки і чорний хліб – він скисає в організмі птиці. Солона їжа пробуджує у птахів бажання пити. А так як води взимку немає, вони ковтають сніг, організм миттєво переохолоджується і птах може загинути.
 

 

Великий Київ у Google News

підписатися