Як діяти при обвалі будинку: інструкція

Автор: Тетяна Сененко
10:48 04.03.2022

Рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій України опублікували пам’ятку з інструкцією, що робити, якщо стався обвал будинку. 

Як діяти при обвалі будинку: інструкція
оренда квартири Київ

Якщо є можливість звернутися до людей, то потрібно покликати на допомогу і чекати, поки обвал будинку розгребуть. У такій ситуації головне – не піддаватися паніці. 

У разі, якщо вас ніхто не чує, першим кроком буде спроба звільнити руки і ноги, якщо вони виявилися заблоковані через обвал. Потім слід оцінити обстановку навколо, щоб в разі пересування і спроб вибратися не погіршити ситуацію.

ДСНС радить акуратно почати розгрібати завал в місці, де, ймовірно, можна вибратися, проте намагатися не зачепити тих елементів, на яких все тримається. 

Якщо не впевнені в своїх силах-кличте на допомогу. Якщо немає можливості покликати / зателефонувати, почніть стукати по трубах, батареях, металевих предметах, які створюють шум.

Рятувальники нагадують про те, що перебуваючи біля споруди, де стався обвал, важливо тверезо оцінювати обстановку і не намагатися допомогти, ризикуючи власним життям.  

Українська армія продовжує тримати оборону столиці і веде запеклі бої з путінською армією неонацистів.

Російська армія відстрілює дітей у цивільних авто. За словами очевидиці, куля, яку вони дістали з бочки, була явно не “шальною”.

 У Чернігові від авіаударів загинуло 33 людини, багато травмованих.  Критична ситуація у Бучі, де тривають бої і зайшли кадирівці.  Сьогодні  понад тисячу жінок і дітей евакуйовано залізницею з Ірпеня та прилеглих територій.

Великий Київ у Google News

підписатися