Як часто слід перевіряти рівень цукру в крові, щоб попередити діабет

діабет цукор в крові

Перевіряти рівень цукру треба щонайменше раз на рік, а не коли відчуваєш нічну спрагу, затерпання, "мурашки" у руках і ногах, надмірне сечовиділення, сухість у роті або інші симптоми. Лише так можна вчасно виявити та попередити хворобу.

Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, симптоми цукрового діабету можуть бути напрочуд змазаними.

Наприклад, відчуття хронічної втоми – а багато з нас зараз почуваються інакше? Погіршення зору – чого ще можна очікувати якщо по 12 годин на добу проводиш за монітором? А втраті ваги більшість взагалі скоріше зрадіють, ніж засмутяться“, – пояснює чиновниця.

Таким чином, із діабетом люди ходять роками, аж поки він не виявляється випадково, або дається в ознаки вже тяжкими станами.

Та головне те, на чому зазвичай не зауважують, коли розповідають про симптоми. Завжди – симптоми (перші вони, другі чи треті) говорять про вже наявне захворювання! Про хворобу, яка встигла нашкодити організму настільки, що він почав сигналізувати вам про свою біду. Тож завдання із зірочкою – спромогтися виявити передумови захворювання і відкоригувати стан медикаментозно та відповідно змінивши спосіб життя. До речі, те саме стосується і дітей, тож порадьтеся з педіатром щодо періодичності профілактичної діагностики вашої дитини“, – наголосила Валентина Гінзбург.

Люди, які прагнуть мінімізувати для себе особисто ризики захворіти на діабет, повинні слідувати такому алгоритму:

  • Раз на рік перевіряти рівень цукру крові, а за будь-якого погіршення самопочуття негайно звертатися до лікаря.
  • Якщо ви належите до груп ризику, аналіз на цукор та тест на глюкозотолерантність робіть два рази на рік.
  • Слідкуйте за харчуванням, масою тіла, об’ємом талії (їх збільшення підвищують ризик діабету).

Та головне – не очікуйте на симптоми. Діабет другого типу можна «переграти» на етапі «переддіабету» якщо приділити цьому трохи уваги і трохи часу”, – підсумувала Валентина Гінзбург.

Читайте також: Безоплатні ліки для діабетиків: як і де отримати

Нагадаємо, для хворих діабетом скасували доплату за препарати інсуліну.