Як безпечно їздити вулицями на моноколесі та іншому електротранспорті

14:47 29.11.2020

Моноколеса, гіроборди, сігвеї та інші види персонального електротранспорту вже стали складовою транспортної системи міст. Однак правил, які б регулювали їхнє використання і, відповідно, забезпечували безпеку руху, в Україні наразі немає. 

Як безпечно їздити вулицями на моноколесі та іншому електротранспорті

Центр організації дорожнього руху підготував поради, які допоможуть моноколесникам безпечно їздити вулицями, а саме:

  • Екіпіруйтеся. Потрібні шолом, наколінники, налокітники, окуляри з полікарбонату, захисні рукавички. Судячи зі статистики, найчастіше травмують коліна і лікті, щиколотки і голеностоп, плечі і ключиці, спину, тазостегновий суглоб та голову. Не нехтуйте екіпіруванням, виїжджаючи навіть на малі відстані.
  • Будьте помітними. Одягайте яскравий одяг, обов’язково – зі світловідбивачами. Добре мати при собі свисток чи велосипедний дзвіночок, а також ліхтарик.
  • Подбайте про безпеку пішоходів. Знижуйте швидкість, коли наближаєтеся до людей. Обганяючи пішохода зі спини, ви повинні мати можливість одразу зупинитись, якщо він раптово зробить крок вбік чи назад. Якнайдалі об’їжджайте дітей, адже їхні дії складно передбачити.
  • Тримайте дистанцію. Пам’ятайте, що гальмівний шлях залежить від дорожнього покриття та збільшується на мокрій дорозі. Тож розраховуйте, як швидко за потреби ви зможете зупинитися.
  • Враховуйте зони видимості. За рогом будинку чи в арці можуть йти люди чи їхати автомобілі. Під’їхавши до таких місць, краще зупинитися.
  • Дотримуйтесь правил дорожнього руху. Звертайте увагу на світлофори, дорожні знаки. За необхідності керуйтеся правилами для велосипедистів, мовою жестів.

Нагадаємо, законопроект, який впроваджує правила та вводить персональний електротранспорт у правове поле, ухвалений лише в першому читанні.

Великий Київ у Google News

підписатися