Яблучний спас і Всесвітній день фотографії. 19 серпня в історії: прикмети та іменинники

Автор: Тетяна Сененко
08:46 19.08.2021

19 серпня – Всесвітній день фотографії і День поштової марки, ООН проводить Всесвітній день гуманітарної допомоги, Україна святкує День пасічника, а Афганістан – День незалежності. Православна церква 19 серпня святкує Преображення Господнє, або Яблучний Спас.

Яблучний спас і Всесвітній день фотографії. 19 серпня в історії: прикмети та іменинники
оренда квартири Київ

19 серпня – Всесвітній день фотографії і День поштової марки, ООН проводить Всесвітній день гуманітарної допомоги, Україна святкує День пасічника, а Афганістан – День незалежності.

Православні християни 19 серпня відзначають одне з важливих свят – Преображення Господнє. Це свято в народі називають Яблучним Спасом, тому що з давніх-давен існує традиція освячувати цього дня врожаї яблук і інших плодів як подяка Богу за зібраний урожай. Яблучний Спас припадає на суворий Успенський піст. Але на честь важливого свята дозволяється його послабити.

З 1997 року в Україні щорічно, 19 серпня, відзначається День пасічника. Підраховано, що кожна сьома тонна світового меду – українська. На пасіках країни сьогодні “працюють” близько п’яти мільйонів бджолиних сімей.

У грудні 2008 року Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією оголосила 19 серпня Всесвітнім днем гуманітарної допомоги. Цього дня світова спільнота згадує людей, які віддали свої життя, рятуючи інших. Один із них, співробітник ООН Сержіу Вієйра ді Меллу, загинув у результаті вибуху штаб-квартири ООН у Багдаді, 19 серпня 2003 року.

Цього дня за традицією в церквах освячують яблука та мед. Пасічники освячують вулики перед настанням холодів, щоб бджоли добре перезимували.

Що сьогодні не можна робити

На Яблучний спас саме припадає Успенський піст, тому не можна вживати жирну їжу, міцні спиртні напої.

Не можна фізично працювати, а також лихословити, обговорювати й засуджувати кого-небудь.

Прикмети

Який Яблучний спас – таким і січень буде;
Ясна погода – зима буде холодною.
Іменини

Іменини у Архипа, Макара, Михайла, Петра і Митрофана. 

До слова, вчора 18 серпня, відбулася перша репетиція параду військ до Дня незалежності на вулиці Хрещатик та Майдані Незалежності. Вулиці перекрили, навколо багато техніки та військових.

Великий Київ у Google News

підписатися