“Я загинув за Україну”. Марш пам’яті Героя небесної сотні Жизневського (ФОТОРЕПОРТАЖ)

20:11 31.01

На початку цього тижня Ходою вшановували перших загиблих учасників Революції Гідності, а сьогодні, 31 січня, пройшов Марш пам’яті Михайла Жизневського, Героя України та Білорусі, який загинув під час кривавих подій на вулиці Грушевського 22 січня 2014 року.

“Я загинув за Україну”. Марш пам’яті Героя небесної сотні Жизневського (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Як повідомляє кореспондент “Великого Києва”, збір учасників Маршу, який зазвичай проходив у день народження білоруса (26 січня), але цього року був перенесений, стартував о 16:00 на Михайлівській площі. 

Потім, сотні людей, серед яких були і громадяни Білорусі, пройшли з українськими та білоруськими прапорами та портретами Героя від Михайлівської площі до народного меморіалу Жизневському біля входу в стадіон “Динамо” через Софійську та Театральну площі, вулицю Хмельницького, Хрещатик та вулицю Грушевського.

Цей маршрут був обраний не випадково. Сім років тому за цим же маршрутом Героя Небесної сотні проводжали в останню путь.

 

На Центральному банері з українським та білоруським прапором – портрет Жизневського з роками життя та написи: «Пам’ятай, я загинув за Україну!», «Слава Україні», «Живе Білорусь».

Наприкінці акції учасники запалили фаєри:

Михайло Жизневський народився 26 січня 1988 року в білоруському Гомелі. В Україні він жив спочатку в Донецьку та Кривому Розі, потім в Києві, в останні роки життя знімав житло в Білій Церкві. Працював зварювальником, монтажником вікон, був позаштатним кореспондентом газети “Соборна Київщина”, захоплювався історією. На Євромайдані він був мало не з перших днів. Загинув Михайло Жизневский 22 січня 2014 року біля 9 години ранку. Поблизу стадіону “Динамо” на вулиці Грушевського в Києві снайпер вистрілив йому прямо в серце. Михайло став одним з перших, з ким прощалися на Майдані (22 січня також загинули Сергій Нігоян та Юрій Вербицький). 26 січня 2020 року Жизневський відсвяткував би свій 33-й день народження. 13 червня 2017 року Михайлу Жизневському присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Нагадаємо, 25 січня у столиці пройшла хода на честь Героїв Небесної сотні (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...