“Я пльонтаю, поки не оживе сам сніг і не стане таким, як я хочу”. Де в столиці побачити картини легендарного Івана Марчука

Автор: Галина Ворона
13:29 10.05.2021

У Музеї Києва до 23 травня можна побачити виставку картин українського художника, генія сучасності Івана Марчука “Я ЄСМЬ…”. Митець винайшов оригінальну техніку, що має назву “пльонтанізм” (від слова “пльонтати” – плести, переплітати). Доповнена самобутнім відчуттям кольору і гармонії, вона практично не підлягає повторенню.

“Я пльонтаю, поки не оживе сам сніг і не стане таким, як я хочу”. Де в столиці побачити картини легендарного Івана Марчука
Світлодіодне освітлення

На виставці “Я ЄСМЬ…” представлені твори з власної колекції художника, деякі з них експонуються вперше. Разом з тим експозиція містить картини з приватних колекцій та Національного художнього музею України, котрі ще не виставлялися на широкий загал.

Це ювілейний ретроспективний проєкт митця, чиє ім’я віднесене до сотні геніїв людства та чия творчість вже понад півстоліття збурює свідомість глядачів, перетворює дилетантів на шанувальників мистецтва, а мистецтвознавців – у мовчазних спостерігачів.

“Пльонтанізму” Івана Марчука характерна асиметрія ритмічних скорочень у кольорі й штрихах (мазках), метафоричність і символізм, деформація зображень, чим і досягається ефект кульмінаційної напруги статичних образів.

Під час спілкування із журналістами у перший день виставки художник сказав:

Я пльонтаю до тих пір, поки не оживе сам сніг і не стане таким, як я хочу. Іноді стільки кілометрів доводиться снувати, шо лінія зникає”.

Тож кожен може до 23 травня відвідати виставку “Я ЄСМЬ…”, аби переконатися, що сніг у виконанні митця справді ніби живий.

Адреса Музею Києва: вул. Богдана Хмельницького, 7. Вартість квитків: 130 грн.

Читайте також: У столиці не буде музею Марчука: Київрада розірвала договір оренди

Нагадаємо, Іван Марчук отримав зірку на “Площі зірок” у Києві. А наприкінці 2020 року стало відомо, що картину Івана Марчука продали на аукціоні за рекордну суму.

Великий Київ у Google News

підписатися