Я —перший в списку. Зеленський похвалився розмовою з наступником Ангели Меркель

23:26 22.01

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новообраним головою Християнсько-демократичного союзу Німеччини (ХДС), прем’єр-міністром федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Арміном Лашетом. Глава Української держави став першим лідером, який переговорив з новим очільником ХДС одразу після підтвердження результатів виборів у партії.

Я —перший в списку. Зеленський похвалився розмовою з наступником Ангели Меркель

Про це повідомляє Офіс президента.

Крім побажань голові Християнсько-демократичного союзу успіхів у його політичній діяльності   та запрошення приїхати в Україну, Зеленський висловився,  що для українців дуже важливо зберігати нинішній вектор взаємовідносин з Німеччиною, особливо в питанні досягнення миру на Донбасі.

Армін Лашет висловив співчуття у зв’язку із загибеллю 15 осіб у пожежі в Харкові та наголосив, що Україна може покладатися на спадкоємність політики Німеччини. 

«Ми високо цінуємо, що завдяки саме ХДС у чинній коаліційній угоді із соціал-демократами було закріплено домовленість про потужну підтримку України у проведенні реформ та досягненні миру. Розраховуємо, що за вашої підтримки і в наступному коаліційному договорі за підсумками майбутніх виборів до Бундестагу ця традиція буде продовжена», – зазначив Глава Української держави.

У ОП зазначають, що також було обговорено можливість закріплення в майбутній коаліційній угоді європейської перспективи України та розвиток потенціалу співпраці між Україною та федеральною землею Північний Рейн-Вестфалія, найпотужнішою, за словами Зеленського,  в економічному плані федеральною землею Німеччини.

«Тому особливо радий активному розвитку співробітництва між Україною та очолюваною вами федеральною землею», – зазначив Президент.

Нагадаємо, раніше Зеленський запросив Байдена до Києва. Правда поки що тільки у Твітері.

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...