«Я обійшла 15 аптек!» У Києві дефіцит препаратів, які п’ють пожиттєво при хворобах щитоподібної залози

Автор: Марія Супрун
20:19 27.03.2022

У зв’язку з війною кияни відчувають дефіцит на ряд фармакологічних препаратів, зокрема, левотироксину натрію.

«Я обійшла 15 аптек!» У Києві дефіцит препаратів, які п’ють пожиттєво при хворобах щитоподібної залози
Світлодіодне освітлення

Його призначають за наявності браку гормонів щитоподібної залози. Ліки продаються під торговими марками «Еутирокс» та «L-тироксин».

«Мені призначили «L-тироксин» у зв’язку з дизфукнцією щитоподібної залози.  Препарат начебто працює замість нього, але приймати його необхідно пожиттєво», – розповідає киянка Марія П. на виході із однієї зі столичних аптек.

Жінка скаржиться, що обійшла вже багато аптек, але у жодній не знайшла необхідних ліків.

«Обійшла, певно, 15 чи 20 аптек за ці дні. Ніде немає «L-тироксину». Добре, що до війни купила ліків про запас. Не знаю, що робитиму, коли запаси закінчаться», – нарікає пані Марія П.

Провізори кількох відомих аптечних мереж підтвердили кореспонденту «ВК» наявність проблем із групою цих препаратів.

Попит настільки великий, що аптекарям доводиться розвішувати на вхідних дверях та біля кас оголошення про відсутність препаратів для підтримки щитоподібної залози, аби люди не витрачали даремно час у черзі.

«Найбільш затребувана категорія ліків після кардіологічних. Останні з перебоями, але постачають, а от з «Еутироксом» та «L-тироксином» біда. У МОЗ знають про цю проблему і обіцяють вирішити найближчим часом. Певно, немає поставок з Німеччини, яка є основним виробником «Еутироксу» та «L-тироксину», – пояснили кореспонденту «ВК» в одному із підрозділів мережі «Аптек доброго дня».

У Міністерстві охорони здоров’я підтвердили, що очікується поставка 217 тисяч упаковок препарату «L-тироксину» німецького виробництва, які будуть завезені до аптечних мереж. Проте точних дат, коли це відбудеться, не називають.

Зараз киянам доводиться звертатися за цими препаратами до волонтерських та благодійних організацій, які завозять ліки у вигляді гуманітарної допомоги з країн ЄС та США. Проте гуманітарних ліків все одно на всіх не вистачає.

Нагадаємо, голова МОЗу вважає, що у Києві вдосталь відкритих аптек.

Великий Київ у Google News

підписатися