Я не бачив своєї сім’ї два місяці, – скульптор про процес створення тризуба для монумента “Батьківщина-мати”

Автор: Любава Лисичкіна
23:20 10.08.2023

Тризуб розміром 4,5 на 7,5 м важить понад 400 кг, його виготовили з європейського металу.

Я не бачив своєї сім’ї два місяці, – скульптор про процес створення тризуба для монумента “Батьківщина-мати”

Як повідомляється, скульптор-монументаліст Олексій Пергаменщик перебрав до 30 варіантів тризуба, коли працював над створенням ескізу.

Він зізнається, що це були і графічні варіанти, і варіанти в 3D-моделях. Я особисто ліпив макети в масштабі один до тридцяти, кілька штук із пластиліну, досить великі: 50 сантиметрів заввишки. 

“Я виварював реальні зразки з нержавіючої сталі, піднімав їх на тросах нагору, вивішував на щиті, відходив і дивився. Потім знову заходив, обрізав угорі, потім знову відходив і дивився. І так цикли повторювалися”, – говорить скульптор.

За словами чоловіка, він не бачив своєї сім’ї два місяці. І вся його команда також так працювала: найкращі 3D-дизайнери, найкращі архітектори, дуже відомі. Купа людей колегіально ухвалювала рішення.

“Ми проводили наради вночі, розходилися до комендантської години буквально за 15 хвилин, щоб просто встигнути добігти додому. І це було у вихідні та у свята”, – каже Олексій.

Також Пергаменщик зазначає, що перебрав безліч літератури: з геральдики, з історії та навіть із законотворчої літератури.

“Я спілкувався з автором тризуба, якого затвердили у Конституції у 1992 році, ми радилися з ним, як правильно його розмістити. Він мав побажання, щоб центральний отвір тризуба – так званий зуб – щоб верх цього центрального отвору був розташований строго по арифметичному центру щита. І архітектори робили досконалий проєкт, який погоджувався потім у Мінкульті, а потім погоджувався у Кабміні разом із макетом із пластиліну, який я зробив своїми руками в масштабі один до тридцяти”, – згадує скульптор.

Автор тризуба наголошує, що при розробці було дуже важливо, аби український герб не був важчим за серп і молот.

Сам же тризуб розміром 4,5 на 7,5 м важить понад 400 кг, його виготовили з європейського металу. Автор скульптури зізнається, що його уже почали називати “Льоша -тризуб”.

“Ця статуя геніальна (монумент “Батьківщина-мати” – ред.) не лише з погляду інженерного мистецтва – там все до міліметра збігається – вона геніальна ще й із погляду найхудожнішої композиції. Вона одягнена в давньоримський хітон – вона не одягнена в якийсь совковий одяг. Вона посилає нас до зародження європейської класичної скульптури, мистецтва. Стоп у неї не видно – так зображували, наприклад, на Парфеноні. У неї така сама зачіска, у неї такі ж пропорції голови до тіла, як, наприклад, у Венери Мілоської”, – каже скульптор.

Читайте також: “Я прирівнюю його до свастики”: автор тризуба на монументі “Батьківщина-мати” проти того, щоб розбити герб СРСР

Відомо, що  Мінкульт найближчим часом розгляне питання перейменування монументу “Батьківщина-мати”

Як відомо, Музей війни планує прибрати всі імперські символи на території комплексу. Нагадаємо, вранці 6 серпня на монументі “Батьківщина-мати” в Києві замість радянського герба вже встановили український тризуб. Роботи мають завершити до Дня Незалежності.

Великий Київ у Google News

підписатися