Новини Гаряча тема

Я контактую з потенційно зараженими на COVID-19: історія інфекціоніста Ольги

14:44 23.03.2020

Її звати Ольга Вознюк і вона інфекціоніст із 13 річним стажем. Працює у Центральній районній лікарні Києво-Святошинського району в місті…
Читать дальше

Я контактую з потенційно зараженими на COVID-19: історія інфекціоніста Ольги

Її звати Ольга Вознюк і вона інфекціоніст із 13 річним стажем. Працює у Центральній районній лікарні Києво-Святошинського району в місті Боярка. Щодня ризикує своїм життям: консультує пацієнтів з ймовірним COVID-19. Стала впізнаваною у Facebook серед користувачів, які відгукнулися на її прохання допомогти лікарні в період епідемії.

Facebook творить чудеса

ЦРЛ в Боярці була не готова до масових випадків COVID-19: відсутність експрес-тестів, нестача масок, респіраторів та медичних костюмів захисту. Після опублікованого допису Ольги відгукнулися читачі та волонтери з Боярки. Волонтери допомогли інфекційному відділенню ЦРЛ: купили найнеобхідніше на 16 333 грн. Читачі й досі висилають маски.

“За останній час на медиків спрямовано багато негативу і в мене опускалися руки. Після публікації я отримала тисячі повідомлень з підтримкою та подякою. Вони змотивували стати ще стараннішою, попри умови роботи, які пропонує держава”, — каже лікарка.

Робота інфекціоніста — ризик життям

“Було 4 дзвінки в інфекційне відділення зі звісткою: “веземо пацієнта з можливим діагнозом COVID-19”, — каже лікарка.

На щастя, підозри не підтвердилися! Це були пацієнти з Київської області, дехто нещодавно повернувся з за кордону: хлопець 27 років, дівчина 27 років та дві жінки 50 та 60 років.

“Дівчина 27 та жінка 60 років потребували інтенсивної терапії. За добу на них використали 30 костюмів”, — каже інфекціоніст. В її лікарні немає експрес-тестів на COVID-19, але є боксові відділення, де перебували 4 потенційних хворих (інтерв’ю було записане у неділю, 22 березня о 10:30 ранку. — Ред.). Лікар сподівається, що експрес-тести з‘являться і їм не потрібно буде просити допомогу інших лікарень.  “Востаннє ми брали експрес-тест для обстеження хворої в Дитячій обласній лікарні Боярки”, — каже інфекціоніст.

Ольга працює по буднях 7 годин, але готова приступити до роботи 24/7, якщо ситуація з COVID-19 в Україні погіршиться.

“Я ризикую життям під час пандемії, бо рятувати хворих — моє призначення. За мене переймається моя родина і кожного вечора чекають повернення додому з хорошими звістками”— каже Ольга.

Непідготовленість України до пандемії

“Завдяки Китаю весь світ мав час підготуватися до пандемії, але чомусь наша держава не попіклувалася про медиків”, — Ольга відверто про наболіле.

В перші дні карантину її колеги не могли доїхати на роботу у Боярку, бо не було транспорту. Їй пощастило мати власну машину і на ній  долати відстань з дому до Боярки.

Згодом транспортну проблему вирішили, тепер з’явилося службове розвезення медиків. Але недостача засобів захисту від COVID-19 під час контакту з хворими залишилася.

“Костюми в яких ми працюємо не такі “сильні”, як у лікарів Китаю, але безпечні та захищають від COVID-19”, — запевняє Ольга. На жаль, медикам лікарні їх не вистачить на довго, бо в наявності на сьогодні лише 232 штуки. Інфекціоніст використовує 15 одноразових костюмів на день, щоб оглянути 1 потенційного хворого на COVID-19. Наявного арсеналу костюмів вистачить максимум на 15 хворих.

На початку карантину медики з терапевтичного відділення шили маски для лікарів, вони й досі у дефіциті. Лікарі інфекційного відділення використовують 1 маску за 4 години, а інфекціоністів у відділенні  ЦРЛ — 4.

“Держава має втрутитися і вирішити проблему, адже маски та спецодяг неможливо замовити  навіть у постачальників”, — каже лікар.

Карантин: буде чи ні

“В Україну повернулися тисячі українців з усього світу. На жаль, невідомо чи вони дотримуються карантину вдома”, — каже Ольга. Лікар впевнена, що їх інкубаційний період завершиться через 14 днів і тоді кількість заражених на COVID-19 в Україні зросте: інфекція буде поширюватися, а карантин продовжать.

Вона закликає українців дотримуватися санітарних норм та карантину вдома. Це зменшить навантаження на медиків та мінімізує розповсюдження коронавірусу в Україні!

Великий Київ у Google News

підписатися