Взяти на баланс і реставрувати – жителі Виноградаря просять зберегти культурну спадщину відомого садівника

20:02 24.10.2020

Мешканці Подільського району занепокоєні долею легендарного будинку Крістера та вимагають щоб місцева влада взяла цю пам’ятку культурної спадщини на баланс міста та провела її реставрацію та повне відновлення, а також відновила благоустрій навколишньої території парку “Гірка Крістера”.

Взяти на баланс і реставрувати – жителі Виноградаря просять зберегти культурну спадщину відомого садівника

Про це йде мова у петиції №10236 на сайті Київради.

Автор звернення Василь Костишак зазначає, що будинок, побудований ще у 1880 році для саксонського ткача і садівника Вільгельма Крістера, в 2001 році було визнано пам’яткою культурної спадщини.

Вільгельм Крістер – людина, яка розпочала перетворення Києва на місто-сад. Він вирощував у Києві химерні рослини і навіть виноград , завдяки чому поруч розташований масив отримав назву Виноградар”, – нагадує він.

За словами києвознавців, двоповерхову дерев`яну садибу Крістера, можна по праву називати архітектурно-історичним шедевром. Але зараз стан будинку аварійний, прогнили дошки, провалився дах навколо будинку та в середині гори сміття.

Довгий час будівля нікому не належала. Головне управління культурної спадщини намагалось взяти будівлю на свій баланс, але право на нього висунули інші власники: Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України, який знаходиться поруч.

В ЗМІ з’являлася інформація, що на місці будинку хочуть побудувати новий житловий комплекс, а пам’ятку розібрати та знищити. Частково вже відбувалися спроби розібрати будівлю, але небайдужі мешканці стали на заваді.

Вважаємо за необхідне, щоб місцева влада та мер Києва не залишалися осторонь цієї проблеми, а допомогли в її вирішенні. Мешканці Подільського району вимагають щоб місцева влада взяла цю пам’ятку культурної спадщини на баланс міста та провела її реставрацію та повне відновлення, а також відновила благоустрій навколишньої території парку Гірка Крістера”, – говориться у петиції.

Зазначимо, депутати Київради розглянуть дану петицію, якщо вона набере 10 тисяч голосів за 74 дні, що залишились до кінця збору підписів. Наразі її підтримали 207 киян.

Читайте також: Повернути басейн “Чайка” у реконструйованому вигляді – петиція

Нагадаємо, у іншій петиції кияни пропонують побудувати у столиці інноваційний парк атракціонів.

Великий Київ у Google News

підписатися